Deze appel-peren crumble is echt heerlijk, hij smaakt echt naar de herfst! Kies voor een beetje zure appels, dan wordt het gerecht niet te zoet. Doordat de suiker in de crumble karameliseert, krijg je een fantastisch lekkere karamelsmaak. De gehakte hazelnoten geven dit toetje een lekkere crunch. Kortom: echt alles is hier lekker aan! De appel-peren crumble is zo al heel lekker, maar ik serveer ‘m ook wel eens met een scheutje slagroom erover. Of, als je er echt een feestje van wilt maken: serveer ‘m met een bol vanille-ijs of (warme) vanillesaus.
Makkelijk toetje: crumble
Crumble is echt een heel makkelijk toetje, wat je ook eenvoudig kunt maken voor wat grotere groepen. Wil je het toetje voorbereiden? Dat kan prima. Bak het fruit alvast en maak de crumbletopping. Bewaar die in een apart bakje en strooi de kruimellaag pas vlak voor je het toetje in de oven schuift, over het fruit.
Heb je dit recept gemaakt? Dan zou het ik heel fijn vinden als je het recept wilt beoordelen door op de sterretjes te klikken. En deel gerust een foto van jouw creatie met me op Instagram of Facebook. Vind ik supertof! Ben je trouwens al lid van mijn nieuwsbrief? Je kunt je hieronder aanmelden. Ontvang je meteen een gratis e-book met vijf exclusieve recepten!
Nog geen reacties