Deze currysoep met kokos is lekker goed gevuld. Tomaten, mais, romige kokosmelk… En natuurlijk currypasta, want anders zou het geen currysoep zijn!
Maaltijdsoep
Omdat deze currysoep goed gevuld is, kun je hem prima als maaltijdsoep serveren. Maar natuurlijk kun je hem ook als lunch serveren, of een klein kommetje als voorgerecht. Als je hem als maaltijdsoep serveert, is het lekker om er wat warm naanbrood bij te serveren.
Gepureerde currysoep
In het recept heb ik ervoor gekozen om alle ingrediënten te koken, en vervolgens te pureren. Als je wel eens vaker een gerecht met mais hebt gepureerd, weet je dat dit nooit helemaal glad wordt. De velletjes van de mais worden nooit helemaal fijngemalen.
Als je dit geen fijne structuur vindt, zou je er ook voor kunnen kiezen om de soep te koken zonder de mais, en de mais pas na het pureren toe te voegen. Dan heb je currysoep met maiskorrels. Of je laat de mais helemaal weg en vervang het bijvoorbeeld door wat extra tomaat. Experimenteer lekker!
Voorbereiden & bewaren
Je kunt deze soep prima voorbereiden, in de koelkast blijft hij zeker een paar dagen goed. Ook kun je de currysoep heel goed invriezen. Altijd handig om zo’n voedzame maaltijdsoep in de vriezer te hebben liggen.
Goed, genoeg gepraat. Laten we eens doorgaan naar het recept!
Heb je dit recept gemaakt? Dan zou het ik heel fijn vinden als je het recept wilt beoordelen door op de sterretjes te klikken. En deel gerust een foto van jouw creatie met me op Instagram of Facebook. Vind ik supertof!
Tip: klik op het roze hartje onderaan de pagina en maak een gratis account aan. Daarmee kun je jouw favoriete recepten van deze site opslaan en altijd makkelijk terugvinden.


Nog geen reacties