Menu
Hoofdgerechten / vegetarisch

Gegrilde aubergine met quinoa

Quinoa met aubergine

Quinoa met aubergine & granaatappelpitjes. Verrassend lekker! Dit recept voor gegrilde aubergine met quinoa was namelijk echt een experiment waarvan ik géén idee had of het lekker zou worden.

Gegrilde aubergine

Aubergine is namelijk niet mijn favoriete groente en het heeft heel lang geduurd voordat ik erachter kwam hoe je het lekker klaar kunt maken. Eerst ontzouten (zodat ze sneller garen) en dan grillen met weinig olie is het antwoord!

gegrilde aubergine met quinoa

Aubergines hebben namelijk de neiging om olie snel op te zuigen, waardoor het al snel een vettige hap wordt. En dat wil je niet! Wees dus zuinig met de hoeveelheid olie die je gebruikt.

Sinds ik dit weet, zet ik deze heerlijke vruchtgroente veel vaker op tafel. Inmiddels vind je dan ook al aardig wat recepten met aubergine op mijn blog, deze heerlijke auberginetorentjes met mozzarella bijvoorbeeld, of deze lekkere pasta met courgette en aubergine.

Quinoa met aubergine

Dit is namelijk juist een lekker frisse salade, waarin zeker geen vettige aubergine thuishoort! Je serveert deze quinoasalade met gegrilde aubergine dus, maar om het wat frisser te maken gaat er ook wat citroensap in, granaatappel, munt… En voor erbij een schepje yoghurt. Al met al echt een lekker en licht maaltje.

Gegrilde aubergine met quinoa

5 from 2 stemmen
Gang: HoofdgerechtKeuken: VegetarischNiveau: Gemiddeld
Voor

2

personen
Voorbereiding

20

minutes
Kooktijd

15

minutes
Calorieën

669

kcal

Een lekker vegetarisch recept: quinoa met gegrilde aubergine, munt, walnoten en granaatappelpitjes.

Kook-modus

(houdt het scherm aan tijdens het koken)

Ingrediënten

  • 150 gr 150 quinoa

  • 1 1 aubergine

  • 50 gr 50 walnoten

  • 2 el 2 granaatappelpiten

  • 2 takjes 2 munt

  • 1 el 1 olijfolie

  • 1 tl 1 citroensap

  • 1 tl 1 balsamico-azijn

  • 2 scheppen 2 yoghurt

Bereiding

  • Snijd de aubergine in de lengte in plakken van ongeveer een halve centimeter dik. Bestrooi de plakken met zout en laat ze 5-10 minuten tot een half uur staan. Je zult zien dat ze beginnen te ‘zweten’. Dep de plakken goed droog, draai ze om en herhaal dit proces nog een keer met de andere kant van de aubergineplakken.
  • Kook ondertussen de quinoa gaar volgens de aanwijzingen op de verpakking.
  • Smeer de aubergine lichtjes in met olie en grill de plakken aubergine aan beide kanten zodat ze gaar zijn en mooie grillstreepjes hebben.
  • Maak een dressing van de olijfolie, citroensap en balsamico-azijn en maak deze op smaak met peper en zout. Meng de dressing door de quinoa.
  • Hak de walnoten grof en snijd de muntblaadjes fijn.
  • Doe de quinoa op de borden en leg de plakken gegrilde aubergine erop. Garneer met de granaatappelpitjes, gehakte walnoten en de fijngehakte munt. Serveer met een schep yoghurt.

Opmerkingen

  • Heb je een restje van de quinoa met gegrilde aubergine over? Dat is de volgende dag lekker als lunch.
Recept gegrilde aubergine met quinoa

Heb je dit recept gemaakt? Dan zou het ik heel fijn vinden als je het recept wilt beoordelen door op de sterretjes te klikken. En deel gerust een foto van jouw creatie met me op Instagram of Facebook. Vind ik supertof!

Tip: klik op het roze hartje onderaan de pagina en maak een gratis account aan. Daarmee kun je jouw favoriete recepten van deze site opslaan en altijd makkelijk terugvinden.

2 Reacties

  • Stella
    10 augustus 2020 at 06:08

    Hoi Sandra, aubergines hoef je niet te ontzouten. In oudere recepten staat vaak dat je ze met zout moet bestrooien om zo de bittere smaak eruit te halen. Inmiddels is deze bittere smaak, net als bij witlof, er uit gekweekt en is dit ‘ontbitteren’ dus ook niet meer nodig. Ik heb ontdekt dat ik aubergines erg lekker en zacht kan krijgen door ze onder de gril te leggen en bruin te laten worden. Dan in een bak met plasticfolie zodat ze nog nagaren. Bij dikke plakken schuif ik het rooster iets lager in de oven zodat ze tevens meegaren tijdens het grillen. Het is een beetje uitvogelen hoe lang alles moet, maar als ze lekker bruin zijn smaken ze al goed! Succes!

    Reply
    • Sandra
      18 augustus 2020 at 07:11

      Hey Stella, bedankt voor dit stukje geschiedenis, interessant en dit wist ik helemaal niet! Zelf ontzout ik de aubergines niet voor de smaak, maar om er vocht aan te onttrekken. Ze nemen dan minder olie op en worden minder vettig is mijn persoonlijke ervaring. Jouw manier om ze in de oven te grillen klinkt ook goed, dat ga ik eens proberen!

      Reply

Laat een reactie achter