Deze gebakken aardappels met citroen worden ook wel “Gremolata” aardappels genoemd. Gremolata is een lekker mengsel van (eventueel) knoflook, peterselie, citroen en Parmezaanse kaas en dit geeft een heerlijke hartige touch aan je gebakken aardappels.
Extra krokante aardappels
Door de aardappeltjes eerst voor te koken en daarna te pletten en in de oven af te bakken, worden ze heerlijk krokant. De gremolata geeft daarnaast een heerlijke smaak aan de aardappels. Ik serveerde de gebakken aardappels met gremolata met groenten en een stukje vlees. Maar ze smaken ook heerlijk bij een lekker visje of een vleesvervanger.
De lekkerste gebakken aardappels
Voor mij zijn dit echt de lekkerste gebakken aardappels die er zijn. Zo heerlijk krokant en dan die frisse touch van citroen erbij, zo lekker. Als je de oven toch al aan hebt staan, kun je er net zo goed nog een ander gerecht bij bereiden. Zo smaakt deze zalm met pesto uit de oven er echt prima bij! Of, als je liever vegetarisch eet, een heerlijke kaasschnitzel.
Tip: neem een kruimige aardappel, die wordt krokanter dan een vastkokende aardappel.


Heb je dit recept gemaakt? Dan zou het ik heel fijn vinden als je het recept wilt beoordelen door op de sterretjes te klikken. En deel gerust een foto van jouw creatie met me op Instagram of Facebook. Vind ik supertof!
Tip: klik op het roze hartje onderaan de pagina en maak een gratis account aan. Daarmee kun je jouw favoriete recepten van deze site opslaan en altijd makkelijk terugvinden.
1 Reactie
Eef
27 november 2016 at 08:04Nog nooit gehoord van gremolata maar dit lijkt me erg lekker.