De haricots verts met spek zijn altijd het grootste succes tijdens het kerstdiner, en zó makkelijk te maken! Eigenlijk lust iedereen dit heerlijk hartige bijgerechtje wel, dus je kunt de plank niet misslaan. Bovendien ziet het er toch ontzettend feestelijk uit, zo’n grote ovenschaal met frisgroene haricots verts, omwikkeld met heerlijk hartige plakjes spek? Bovendien kun je dit gerecht helemaal van te voren bereiden, hoef je het op de dag zelf alleen nog maar even in de oven te schuiven. Daarom maak ik dit gerecht eigenlijk altijd met Kerst of tijdens het Paasdiner, echt een succesnummer en je maakt het jezelf lekker makkelijk. En dat mag best tijdens de drukke kerstdagen en paasdagen! Maar eerlijk, eigenlijk is dit gerechtje altijd lekker… Zelfs met het warme weer van nu, want dan heb ik altijd veel trek in lekker zoute gerechten, en dat zit wel goed met dit recept!
Boontjes met spek als bijgerecht
Ik rekende drie rolletjes boontjes met spek per persoon, maar afhankelijk van eventuele andere bijgerechten en of je grote eters krijgt of niet, zijn de hoeveelheden van dit recept makkelijk aan te passen. Je kunt ze bijvoorbeeld serveren als bijgerecht bij een hertenbiefstuk of hele kip. Ook aardappelgratin smaakt er heerlijk bij.
Meer recepten voor Kerst & Pasen
Nog meer inspiratie opdoen voor jouw Kerstdiner of Paasbrunch? Neem eens een kijkje bij mijn Kerst-recepten en mijn recepten voor Pasen.


Heb je dit recept gemaakt? Dan zou het ik heel fijn vinden als je het recept wilt beoordelen door op de sterretjes te klikken. En deel gerust een foto van jouw creatie met me op Instagram of Facebook. Vind ik supertof! Ben je trouwens al lid van mijn nieuwsbrief? Je kunt je hier aanmelden.
En, wanneer zet jij deze haricoverts met spek het liefste op tafel?
4 Reacties
Greet
25 december 2020 at 07:32Ik was op zoek naar informatie of je harico verts van te voren kon maken, dus ik was heel blij met dit recept, en zeker dat je ze in de oven kunt doen, ook nog eens heel gemakkelijk
Dankjewel
Sandra
26 december 2020 at 09:32Fijn om te horen Greet, hopelijk was het een succes op de Kerst-tafel :-)
Linda Fleuren
8 december 2017 at 19:10Ik maak dit ook vaak. Rol de voorgekooktr harivot verts in de bacon en leg ze in een ovenschaal. Bestrijk ze met kant en klaar gehakte knoflook. Laat lekker paar uur intrekken in de koelkast. Voor het eten om en om in de koekenpan bakken. Op het laatst dun stroop er overheen schenken en nog 1 maal en om en bakken.(karameliseren) iedereen eet zn vingers erbij op hier en met kerst weer op t menu hoor.
Sandra
9 december 2017 at 12:50Oeh dat is ook een heel lekker idee Linda, lijkt me heerlijk!