Menu
snel klaar / Hoofdgerechten

Komkommersalade met kipfilet

Gepocheerde kokoskip met komkommersalade

Deze komkommersalade met gepocheerde kip en krokante nootjes is een heerlijk licht hoofdgerecht voor een warme dag. Het is heel snel klaar en nog gezond ook! Binnen een kwartiertje staat deze kokoskip met komkommersalade op tafel. Het is een licht gerecht en ‘low carb’ oftewel met maar weinig koolhydraten. Ideaal om na het sporten klaar te maken bijvoorbeeld, krijg je meteen een portie eiwitten binnen via de kip.

Salade met gepocheerde kip

Ik vind dit ook een ideaal recept voor dagen waarop ik alleen eet. Eerlijk is eerlijk, op dagen dat manlief niet thuis eet bestel ik meestal een pizza :-) Maar soms heb ik wel zin om iets lekkers voor mezelf klaar te maken. Dan moet het wel iets zijn wat snel op tafel staat en daar voldoet dit recept zeker aan. Bovendien is het super smaakvol! Vooral de dressing die je maakt met het kookvocht (wat een vies woord is dat eigenlijk) heeft een heerlijk romige kokossmaak, dat het hele gerecht meteen superveel smaak geeft. Dit in combinatie met de knapperige taugé en een beetje pit van de rode peper… Heerlijk!

Komkommersalade met kipfilet

5 from 2 stemmen
Gang: HoofdgerechtKeuken: MaaltijdsaladeNiveau: Eenvoudig
Voor

2

personen
Voorbereiding

15

minutes
Kooktijd

15

minutes
Calorieën

479

kcal

Een frisse en licht pittige maaltijdsalade met kip en komkommer die je binnen 20 minuten op tafel zet.

Kook-modus

(houdt het scherm aan tijdens het koken)

Ingrediënten

  • 2 2 kipfilets

  • 200 ml 200 kokosmelk

  • 40 gr 40 suiker

  • 3 el 3 vissaus

  • 1 1 limoen

  • 1 1 komkommer

  • 1 1 rode peper

  • 100 gr 100 taugé

  • 50 gr 50 cashewnoten

  • 1 el 1 geraspte kokos

Bereiding

  • Sla de kipfilets plat met een deegroller. Doe de kip samen met de kokosmelk, 200 ml water, de suiker, vissaus en het sap van een halve limoen in een pan. Dek af met een deksel en laat een kwartier zachtjes sudderen. Laat de kipfilet iets afkoelen.
  • Bak de cashewnoten in een droge koekenpan tot ze beginnen te verkleuren. Hak ze grof.
    Snijd de rode peper in ringen (verwijder eventueel eerst de zaadjes en de zaadlijsten als je niet van pittig houdt)
  • Schaaf lange linten van de komkommer met behulp van een dunschiller of kaasschaaf.
  • Maak een dressing van een beetje overgebleven kookvocht van de gepocheerde kip, en het sap van een halve limoen.
  • Meng de dressing door de komkommer en verdeel de komkommersalade over de borden. Verdeel de taugé over de komkommerlinten.
  • Snijd de kipfilets in plakken en schik deze over de komkommersalade. Bestrooi met de cashewnoten, rode peper en geraspte kokos.

Opmerkingen

  • Taugé over? Dit bederft snel dus eet het ‘t liefst de volgende dag op. Lekker in Aziatische roerbakgerechten, als topping voor soep of salades of als extraatje op een broodje.

Bewaar dit recept op Pinterest

Recept komkommersalade met kip

Heb je dit recept gemaakt? Dan zou het ik heel fijn vinden als je het recept wilt beoordelen door op de sterretjes te klikken. En deel gerust een foto van jouw creatie met me op Instagram of Facebook. Vind ik supertof!

Tip: klik op het roze hartje onderaan de pagina en maak een gratis account aan. Daarmee kun je jouw favoriete recepten van deze site opslaan en altijd makkelijk terugvinden.

Nog geen reacties

    Laat een reactie achter