Lavendel pannenkoeken, jazeker! Of er nog niet genoeg pancake-recepten op mijn blog stonden? Bestaat er überhaupt zoiets als teveel pancake-recepten? Nee toch… Er kan er altijd nog wel eentje bij en dat is dus dit recept voor lavendel pancakes geworden.
Een bijzondere smaak
Lavendel is zoals de Engelsen dat zo mooi noemen, een acquired taste. Je moet er misschien even aan wennen, omdat je het waarschijnlijk nog niet zo vaak hebt gegeten. Ik moest zelf eerst ook even wennen maar nu vind ik de bloemige smaak van lavendel echt heel lekker.
Eetbare bloemen
In principe zijn alle soorten lavendel eetbaar (dat wil zeggen, niet giftig), maar ik heb me laten vertellen dat er verschillende soorten lavendel zijn en dat de ene soort meer geschikt is voor recepten, terwijl andere soorten weer meer geschikt zijn voor cosmetisch gebruik.
Je zou in theorie dus gewoon wat lavendelbloemen kunnen plukken uit je eigen tuin (er van uitgaand dat je die niet hebt bespoten), maar zelf kocht ik online een zakje met lavendelbloemetjes. Zo ben je er zeker van dat je een lekkere eetbare lavendel te pakken hebt.
Koken met lavendel
Lavendel is meestal wel te koop in kookwinkels of natuurwinkels. Je maakt er de lekkerste gerechten mee. Zo doet lavendel het goed in koekjes en cake bijvoorbeeld.
Zelf combineer ik lavendel eigenlijk altijd met citroen. Dat geeft een beetje tegenwicht aan de toch wat heftige smaak van lavendel. Gebruik dan ook nooit teveel, want het gaat snel overheersen. Goed, nu door naar het recept voor lavendel pannenkoeken!


Heb je dit recept gemaakt? Dan zou het ik heel fijn vinden als je het recept wilt beoordelen door op de sterretjes te klikken. En deel gerust een foto van jouw creatie met me op Instagram of Facebook. Vind ik supertof!
Tip: klik op het roze hartje onderaan de pagina en maak een gratis account aan. Daarmee kun je jouw favoriete recepten van deze site opslaan en altijd makkelijk terugvinden.
Nog geen reacties