Pan con tomate is een waanzinnig simpel maar ontzettend smakelijk gerecht. Als je wel eens in Spanje bent geweest, heb je het misschien wel eens gegeten.
Ontbijten met pan con tomate
Tijdens onze vakantie Catalonië – alweer jaren geleden, kregen we bij het ontbijt iedere dag een summier ontbijtje op tafel, dit bleken de ingrediënten voor pan con tomate:
- Geroosterd brood
- Tomaten
- Knoflook
- Olijfolie
- Zeezout
Wij hadden geen idee wat we hier nou mee moesten doen, maar gelukkig legde onze gastvrouw het ons uit.
Hoe het werkt: je wrijft de knoflook over het geroosterde brood, smeert de gehalveerde tomaat erop en brengt het geheel op smaak met olijfolie en zeezout.
Zo simpel? Ja, zo simpel! Maar lekker dat het is…
Tapas of bijgerecht


Als ontbijt is dit gerecht al heel lekker, maar eigenlijk wordt pan con tomate vaker geserveerd als tapas of bijgerecht. Soms worden de tomaten dan fijngesneden in blokjes en deze worden dan op het broodje gelegd. Dan lijkt het bijzonder veel op bruschetta!
Basis recept pan con tomate
Om daar meteen even op door te pakken: dit is echt een basisrecept. Als je wilt, kun je het broodje nog verder opleuken. Zo kun je wat kruiden over het brood strooien. Een plakje rauwe ham of Spaanse kaas (manchego) erop, kan ook! Zelf ben ik echter fan van de meest basic versie, deze dus!
Topkwaliteit ingrediënten


Omdat je zo weinig ingrediënten gebruikt om pan con tomate te maken, is het belangrijk dat je wel kiest voor een goede kwaliteit. Koop dus het allerlekkerste brood (dat trouwens niet al te vers meer hoeft te zijn!), de meest smaakvolle tomaten die je kunt vinden, je favoriete olijfolie en smaakvol zeezout.
Rauwe knoflook ‘eet’ je de hele dag. Heb je daar nou even geen zin in, dan kun je de knoflook ook weglaten uit dit recept. Dan is het nog steeds erg lekker! Zonder knoflook eet ik dit gerecht heel graag als ontbijt of lunch. Als tapas-hapje of bijgerecht vind ik het wel weer erg lekker om de knoflook toe te voegen.
Goed, laten we doorgaan naar het pan con tomate recept:


Heb je dit recept gemaakt? Dan zou het ik heel fijn vinden als je het recept wilt beoordelen door op de sterretjes te klikken. En deel gerust een foto van jouw creatie met me op Instagram of Facebook. Vind ik supertof!
Tip: klik op het roze hartje onderaan de pagina en maak een gratis account aan. Daarmee kun je jouw favoriete recepten van deze site opslaan en altijd makkelijk terugvinden.


Nog geen reacties