Dit recept voor pruimen clafoutis ontstond toen ik van mijn schoonouders een zakje pruimen uit eigen tuin meekreeg. Hun pruimenboom was namelijk haast ontploft, zoveel pruimen hingen eraan! Helemaal geen straf :-) Natuurlijk smulde ik een paar pruimen gewoon zó op, maar ik wilde er ook nog wat lekkers mee maken en toen dacht ik al snel aan clafoutis.
Clafoutis met pruimen
Ik maakte laatst namelijk al eens een kersenclafoutis en die was zo lekker dat ik die graag nog eens wilde maken. Volgens mij moest het best kunnen om zo’n clafoutis ook met ander fruit te maken en ja hoor, deze pruimenclafoutis bleek al net zo lekker als de traditionele versie met kersen!
Clafoutis of flaugnarde?
Clafoutis is een heerlijk luchtig, Frans dessert. Je maakt het door fruit te overgieten met een vrij dun beslag, dat lijkt op pannenkoekenbeslag, wat ik in dit recept op smaak breng met vanillesuiker & custardpoeder voor een rijke vanillesmaak. Het is echt ontzettend makkelijk te maken!
Overigens wist Wikipedia me te vertellen dat onderstaande officieel geen pruimen clafoutis mag heten: alleen een clafoutis die gemaakt is met kersen mag ‘clafoutis’ heten. Gebruik je ander fruit dan heet het een flaugnarde. Clafoutis, flaugnarde… Hoe je het ook noemt, dit is een heerlijk nagerecht!
Maak je pruimen clafoutis nóg lekkerder
Eerlijk is eerlijk, eigenlijk heeft dit toetje weinig extra’s nodig. Het is al zo lekker! Een beetje poedersuiker is vooral voor de looks heel mooi. Je zou er ook nog een bolletje vanille-ijs bij kunnen serveren. Of warme, zelfgemaakte vanillesaus.

Heb je dit recept gemaakt? Dan zou het ik heel fijn vinden als je het recept wilt beoordelen door op de sterretjes te klikken. En deel gerust een foto van jouw creatie met me op Instagram of Facebook. Vind ik supertof!
Tip: klik op het roze hartje onderaan de pagina en maak een gratis account aan. Daarmee kun je jouw favoriete recepten van deze site opslaan en altijd makkelijk terugvinden.
2 Reacties
Atie
27 augustus 2022 at 22:10We hebben er met de eetclub allemaal van gesmuld!
Een lekker nagerecht!
Sandra
28 augustus 2022 at 19:56Heel fijn dat het zo goed in de smaak viel!