Smoothies vind ik erg lekker en deze smoothie met blauwe bessen en banaan is een van mijn favorieten. Sowieso ben ik dol op blauwe bessen, heerlijk zoetzuur en zo vol van smaak! Ik ben dan ook blij dat de zomer er weer aankomt, dan zijn ze weer volop verkrijgbaar! In de winter kun je deze smoothie trouwens ook prima maken met blauwe bessen uit de diepvries. Doordat de vruchtjes snel na de oogst worden ingevroren, zijn deze nog steeds ontzettend gezond. Overigens is het kopen van diepvriesfruit sowieso slim, want het is vaak een voordelige keus ten opzichte van vers fruit. Zeker als je het fruit pureert zoals in een smoothie, is dit een prima keuze.
Vitamineboost
Deze smoothie met blauwe bessen en banaan is een echte vitaminebooster. Blauwe bessen zitten vol vitamine C, vitamine A en vitamine B. Ook zijn ze rijk aan antioxidanten. Probeer ze dan ook regelmatig te eten. Heerlijk als tussendoortje om zo te eten, maar ook in je yoghurt of in deze smoothie zijn ze heerlijk. Ook banaan is heel gezond. Deze vrucht bevat veel vezels, relatief veel kalium en niet te vergeten: fosfor, ijzer, zink, vitamine C en foliumzuur. Een gezonde keuze dus, een banaantje op zijn tijd!
Deze smoothie met blauwe bessen en banaan is heerlijk als ontbijt (ik zou er dan wel havermout aan toevoegen zodat hij wat beter vult), maar hij smaakt ook heerlijk als tussendoortje. Bekijk hier al mijn smoothie recepten

Recept smoothie met blauwe bessen en banaan
Ingrediënten
- 1 banaan
- 100 gr blauwe bessen
- 400 ml (plantaardige) melk of yoghurt
- 3 el havermout (optioneel)
Zo maak je het
- Snijd de banaan in stukjes en doe deze in een maatbeker. Voeg de blauwe bessen toe en vul aan met melk tot 400 ml.
- Pureer de melk met de banaan en de blauwe bessen met behulp van een staafmixer tot een gladde smoothie en giet in een groot glas. Deze variant past precies in een mason jar zoals je die op de foto ziet.
- Vind je dat een smoothie je niet lang verzadigd houdt? Roer dan nog 3 el havermout door je smoothie. Zo krijg je een extra voedzame smoothie waarop je zeker een paar uur vooruit kunt.
- Houd je van een gladde smoothie? Giet de bessensmoothie dan eerst nog even door een zeef voor het serveren.
Notities
Voedingswaarden per persoon (indicatie)

3 Reacties
Voeding, onze gevoelens en Dopamine, serotonine, oxytocine en testosteron. | lenigeliefde
24 april 2023 at 16:40[…] Bananen bevatten ook tyrosine, maar in mindere mate2. […]
Demi | StudioKOOK
4 april 2017 at 07:27Heerlijk! Ik ontbijt vaak met smoothies. Heel benieuwd naar deze variant.
Eef
2 april 2017 at 13:08Lekkere smoothie! Diepvriesfruit is ideaal voor smoothies, deze ga ik eens proberen. Maak de laatste tijd vaak een smoothie met banaan en havermout maar wat blauwe bessen erin is nooit weg :)