Veel recepten voor brood vind je nog niet op mijn blog. Zonde, want zelf brood maken is erg leuk om te doen. Hopelijk inspireer ik je met dit recept voor vlechtbrood om ook eens zelf brood te bakken, het is namelijk geen ingewikkeld recept. Jaren geleden vond ik een recept voor een ‘curdtwist’ in een uitgave van Delicious magazine. Ik bewaarde het recept jarenlang, maar deed er nooit iets mee.
Laatst kreeg ik echter het idee om zelf mandarijnen curd te maken, en ik besloot de lemon curd uit het originele recept te vervangen door mandarijnencurd. Aan het deeg voegde ik nog wat kardemom toe, want dat vind ik altijd een goede combinatie met mandarijn. Voilà: het recept voor vlechtbrood met mandarijnen curd en kardemom was geboren!
Zelf vlechtbrood maken
Denk je dat zelf vlechtbrood maken ingewikkeld is? Echt, dat valt heel erg mee! Zoals je ziet kan zelfs ik het en ik ben echt niet zo handig met dit soort dingen. Het fijne is dat je dit recept ook heel goed kunt voorbereiden. De mandarijnen curd kun je al vooraf maken (of vervang het door een kant en klaar potje lemon curd als je het jezelf nog makkelijker wilt maken) en het deeg kun je ook al een dag van tevoren maken als je wilt. Kortom: probeer het eens. Want hoe leuk is het om in het weekend zelfgemaakt vlechtbrood op tafel te zetten! En wat mij betreft kun je dit recept ook heel goed serveren bij het Kerstontbijt. Want het is toch super feestelijk?
Lekker om bij dit vlechtbrood met curd te serveren: poedersuiker & (vanille) roomboter (die kun je maken door een vanillestokje open te snijden en het merg te mengen met 125 gr roomboter) + extra mandarijnencurd


Heb je dit recept gemaakt? Dan zou het ik heel fijn vinden als je het recept wilt beoordelen door op de sterretjes te klikken. En deel gerust een foto van jouw creatie met me op Instagram of Facebook. Vind ik supertof!
Tip: klik op het roze hartje onderaan de pagina en maak een gratis account aan. Daarmee kun je jouw favoriete recepten van deze site opslaan en altijd makkelijk terugvinden.
Nog geen reacties