In de zomer drink ik graag water met een smaakje voor de afwisseling. Alleen water gaat ten slotte ook vervelen! En water met een smaakje is zo gemaakt: vul een kan met koud water en ijsblokjes en doe er één of meer lekkere smaakmakers bij. Ik geef je een paar tips voor een lekkere kan zomerwater.
Water met een smaakje zelf maken
Dat doe je zo! Vul je kan met water eens aan met:
- Slierten komkommer
- Stengels bleekselderij
- Muntblaadjes (even fijnstampen geeft meer smaak!)
- Takjes basilicum of rozemarijn
- Citroen, limoen, grapefruit of sinaasappel (schijfjes, of knijp een halve citrusvrucht uit in een kan water)
- Rode vruchten zoals aardbei of framboos (even fijnstampen voor meer smaak)
Zet het water met een smaakje het liefst een paar uur in de koelkast voordat je het gaat serveren, zodat de smaken goed in het water kunnen trekken.
Fruit ijsblokjes maken

Misschien heb je ze wel eens gezien, fruit ijsblokjes. Stukjes ingevroren fruit in een ijsblokjesvorm. Super decoratief in je kan water met een smaakje. Je maakt ze door stukjes zomerfruit in een ijsblokjesvorm te doen en aan te vullen met water. Tip: je kunt ook kokoswater gebruiken voor nog meer smaak.
Zet ze een paar uur in de vriezer en je fruit ijsblokjes zijn klaar voor gebruik!
Fruit wat je kunt gebruiken om fruit ijsblokjes te maken:
- Aardbei
- Blauwe bessen
- Bramen
- Citroen / limoen
- Frambozen
- Kiwi / zespri
- Mango
- Meloen
Het is ook leuk en lekker om wat fijngesneden kruiden bij je fruit ijsblokjes te serveren. Munt en basilicum zijn hier heel geschikt voor, die combineren heel goed met aardbei, citroen en frambozen!
Nog geen reacties