Menu
desserts

Whisky-ijs met bacon en karamel

Whisky roomijs met bacon karamel crunch

Whisky-ijs met bacon en karamel, die titel heb je waarschijnlijk drie keer moeten lezen of niet? Whisky-ijs??? Met BACON??? Jep! De smaak van de whisky is heel subtiel aanwezig. Bij de eerste hap proef je hem wel even, maar bij volgende happen geeft de whisky gewoon een heel subtiel bijsmaakje aan het romige slagroomijs. Echt heel lekker. En dan de bacon-karamel crunch. Man, goddelijk gewoon!

IJs zonder ijsmachine

Extra fijn: om dit whisky-ijs met bacon te maken, heb je geen ijsmachine nodig. Je maakt simpelweg een romig mengsel door de slagroom op te kloppen met gecondenseerde melk. Dit is de basis van het ijs.

Vervolgens meng je er de smaakmakers door en vries je het geheel in. Geen ijsmachine nodig dus voor dit recept!

Als je meer ijs recepten zonder ijsmachine wilt hebben, dan kan ik ook dit chocolate chip cookie dough ijs en deze ijstaart met aardbeien van harte aanbevelen!

Kleine porties invriezen

Om het ijs schepbaar te maken, is het handig om het een kwartiertje voor het serveren uit de vriezer te halen. Let wel op: als je het vervolgens weer invriest, heb je grote kans dat er ijskristallen op het ijs komen, en dat maakt het wel minder lekker. Ik raad dan ook aan om óf dit whisky-ijs in 1x op te eten, of het in kleinere porties in te vriezen. Zo heb je altijd lekker ‘vers’ ijs!

Miljuschka’s Food Trucks

Dit recept vond ik in het fantastische kookboek Miljuschka’s Food Trucks en het is zo fantastisch lekker dat ik het gewoon met jullie moét delen. Weet je, ik ga hier verder geen woorden aan vuilmaken. Dit moet je gewoon lekker gaan maken!

Whisky roomijs met bacon karamel crunch

Whisky-ijs met bacon en karamel

Een bijzonder toetje of tussendoortje: romige ijs met een hint van whisky en stukjes bacon-karamelcrunch.
4.67 van 3 stemmen
Afdrukken Pin
Voorbereidingstijd: 20 minuten
Bereidingstijd: 10 minuten
Porties: 10 porties

Ingrediënten

Voor de bacon-karamelcrunch

  • 10 plakken bacon
  • 200 gr kristalsuiker
  • 1 el roomboter (op kamertemperatuur
  • 0,5 tl baking soda

Voor het whisky-ijs

  • 1 liter slagroom
  • 1 blik gecondenseerde melk
  • 4 el whisky

Zo maak je het

  • Maak eerst de bacon-karamel crunch: Bak de bacon krokant uit in een koekenpan en laat goed uitlekken op keukenpapier. Hak de bacon vervolgens fijn.
  • Verwarm de suiker ongeveer vijf minuten in een steelpan met een dikke bodem tot hij een lichtbruine kleur krijgt. Haal de suiker van het vuur (pas op: heet!) en roer de boter en baking soda erdoor (het begint te bruisen!) Spatel de fijngehakte bacon er voorzichtig door.
  • Giet dit mengsel uit over een met bakpapier beklede bakplaat en laat in een kwartier hard worden. Sla de karamelplak dan kapot met een deegroller. Het is het lekkerste om een mengsel van zowel fijne als grove stukjes bacon-crunch over te houden.
  • Maak dan het whisky-roomijs: Klop de slagroom lobbig met de gecondenseerde melk. Het is het makkelijkste om dit met de mixer te doen. Roer er de whisky door en blijf kloppen tot er zachte pieken beginnen te ontstaan.
  • Spatel voorzichtig het grootste deel van de bacon-crunch doorheen (houdt ook wat achter voor de garnering) en giet het mengsel in een grote afsluitbare bak. Zet de bak minimaal 6 uur (maar een nacht mag ook) in de vriezer).
  • Serveer het ijs met een garnering van bacon-crunch.

Notities

Het whisky-ijs is in de vriezer heel lang houdbaar, enkele maanden.

Voedingswaarden

Calories: 537kcal
Heb je dit recept gemaakt?Laat dan een beoordeling achter, dankjewel! En deel gerust een foto van jouw creatie met me op Instagram of Facebook. Vind ik tof! Tip: klik op het roze hartje onderaan de pagina om dit recept op te slaan.

Bewaar dit recept op Pinterest:

Recept whisky-ijs met bacon

1 Reactie

  • Lianne
    23 augustus 2017 at 13:28

    Ik zie het inderdaad steeds vaker voorbij komen. Zoetigheid met bacon. Het lijkt mij leuk om zelf ook een keer iets daarmee te maken. :)

    Reply

Laat een reactie achter

Beoordeling recept