Op zoek naar een makkelijk bakrecept? Deze polentacake met sinaasappel staat binnen een kwartier in de oven!

Waarom je deze polenta cake wilt bakken:
- Heerlijke smaken: sinaasappel & gember zijn voor elkaar gemaakt 🍊🫚
- Makkelijk en snel klaar: het beslag maak je in één kom, en de cake staat binnen een kwartier in de oven
- Kan niet mislukken: ik leg je precies uit hoe je deze maiscake goed klaarmaakt
Wat is polenta?
Eigenlijk is polenta een gerecht: een Italiaans gerecht, bestaande uit een dikke brij van maisgriesmeel. Deze maisgriesmeel gebruik je ook om dit cake recept te maken. In spreektaal zijn maisgriesmeel en polenta inmiddels vaak een synoniem van elkaar geworden. En 'polentacake' klinkt toch smakelijker dan 'maisgriesmeelcake', vind je niet?
Ingrediënten polentacake met sinaasappel
Voor dit bakrecept heb je nodig:
Polenta - oftewel maisgriesmeel. Het is goed verkrijgbaar bij ruimer gesorteerde supermarkten.
Verder heb je de standaard bakingrediënten nodig: bloem, bakpoeder, eieren, suiker en wat zout. In plaats van boter gebruik je olie in dit polentacake recept. Ik koos voor een neutrale zonnebloemolie. Een milde olijfolie kun je ook gebruiken. Een beetje volle yoghurt maakt het beslag extra smeuiig.
Als smaakmakers gebruik je het sap en de rasp van een sinaasappel, en een paar bolletjes stemgember. Stemgember is jonge gember op siroop, je vindt het bij de Aziatische producten in de supermarkt.
Omdat polentacake van zichzelf droog kan zijn, bedruip je hem na het bakken met een mengsel van sinaasappelsap en gembersiroop. Die laatste hoef je niet te kopen: gebruik gewoon de siroop uit het potje stemgember. Om de cake er extra mooi uit te laten zien, bestrooi je hem daarna nog met amandelschaafsel, dat je even hebt geroosterd in een droge koekenpan.
Variatietips: experimenteer met andere smaakmakers, zoals mandarijn of citroen. Vervang de sinaasappelsap in het beslag door mandarijn- of sinaasappellikeur (Campari). Kruiden doen het ook heel goed in polentacake, met name rozemarijn.
Bewaartip:
Je kunt de cake afgedekt bewaren. Polentacake droogt snel uit, ik raad aan de cake binnen twee dagen op te eten. In de koelkast blijft de cake tot vier dagen goed, maar laat hem wel op kamertemperatuur komen voor je hem serveert. Je kunt ook de helft van de cake invriezen.
Veelgestelde vragen
Polenta heeft de neiging om vocht op te nemen, wat kan leiden tot een droge of korrelige cake. Gebruik fijne polenta (geen instant) en hou je aan de verhoudingen in het recept, dan komt het goed.
De verhoudingen in dit recept zijn echt gemaakt voor het maken van polentacake. Als je het vervangt door een ander ingrediënt, zal de cake anders uitvallen.
Recept
Polentacake met sinaasappel en gember
Handig om te hebben
Ingrediënten
Voor de polenta cake
- 1 sinaasappel
- 3 eieren
- 125 gr suiker
- 125 ml zonnebloemolie
- 100 ml volle yoghurt
- 125 gr maismeel (polenta)
- 125 gr bloem
- 2 tl bakpoeder
- snufje zout
- 5 bolletjes stemgember
Topping:
- 2 sinaasappels
- 75 ml gembersiroop
- 25 gr amandelschaafsel
Zo maak je het
- Verwarm de oven voor op 160 graden.
- Rasp de schil van de sinaasappel boven een mengkom, en knijp de sinaasappel erboven uit (vang de pitten op).1 sinaasappel
- Voeg de eieren en de suiker toe, en meng alles goed met een mixer.3 eieren, 125 gr suiker
- Blijf mixen, en voeg de olie en de yoghurt toe.125 ml zonnebloemolie, 100 ml volle yoghurt
- Blijf mixen en voeg nu de droge ingrediënten één voor één toe: de polenta, bloem, bakpoeder en het zout.125 gr maismeel, 125 gr bloem, 2 tl bakpoeder, snufje zout
- Snijd de bolletjes stemgember fijn, en spatel deze door het beslag.5 bolletjes stemgember
- Giet het mengsel in een ingevette springvorm, en bak de polentacake in 35 minuten gaar en licht goudbruin.
- Maak ondertussen de topping: meng de gembersiroop met het sap van de overgebleven sinaasappels.2 sinaasappels, 75 ml gembersiroop
- Rooster de amandelen in een droge koekenpan (schud ze regelmatig om, om verbranden te voorkomen).25 gr amandelschaafsel
- Haal de cake uit de oven en prik hem in met een satéprikker. Maak lekker veel gaatjes, zodat de siroop er goed in kan trekken. Giet nu de siroop over de polentacake en laat hem volledig afkoelen voor je hem uit de vorm haalt.
Laat een reactie achter