Paddenstoelensoep of champignonsoep, heerlijk! Vroeger moest ik echt niks van paddenstoelen hebben. Die slijmerige champignons… Bah! Inmiddels weet ik gelukkig beter ;-) Paddenstoelen zijn zo lekker! En ze zijn ook nog een heel goed voor je. Ze bevatten allerlei nuttige voedingsstoffen en zijn arm aan calorieën. Een prima ingrediënt dus om lekker vaak mee te koken. Maak er eens deze lekkere, licht-gebonden paddenstoelensoep met spekjes en prei mee.
Champignonsoep als voorgerecht of lunch
Zo’n champignonsoep is lekker veelzijdig, je kunt deze paddenstoelensoep prima serveren als voorgerecht, maar ook als lichte lunch. Of maak er een hoofdmaaltijd van, met brood en lekkere smeersels erbij!
Voor dit recept gebruik je in principe kastanjechampignons, maar je kunt uiteraard ook gewone champignons gebruiken. Of kies andere paddenstoelen naar keuze.


Heb je dit recept gemaakt? Dan zou het ik heel fijn vinden als je het recept wilt beoordelen door op de sterretjes te klikken. En deel gerust een foto van jouw creatie met me op Instagram of Facebook. Vind ik supertof! Ben je trouwens al lid van mijn nieuwsbrief? Je kunt je hieronder aanmelden. Ontvang je meteen een gratis e-book met vijf exclusieve recepten!
Nog geen reacties