Menu
zoet

Walnotenkoeken – gevulde koeken met walnotenspijs

Walnotenkoeken

Walnotenkoeken, ik haal ze af en toe op de markt. Zo lekker! Een boterige koek met een vulling van walnotenspijs. Eigenlijk zijn het gewoon gevulde koeken, maar dan met een vulling van walnoten, waardoor ze toch weer heel anders smaken.

Ik geef toe, het is even een werkje om ze te maken. Maar eenmaal geproefd weet je dat het alle moeite waard was, zo lekker zijn deze walnotenkoeken! Bovendien maak je met dit recept wel een stuk of 12 koeken, dus je kunt er even mee vooruit.

Walnotenkoeken invriezen

Dat brengt me meteen bij dit punt: walnotenkoeken invriezen. Je maakt er 12, dus dat is best veel. Je kunt er natuurlijk een paar uitdelen (maak je zeker vrienden mee), maar je kunt deze koeken ook uitstekend invriezen. Dat kun je ongebakken doen.

Ik zou ze dan per stuk in plasticfolie (of liever: een bijenwasdoekje, dan gebruik je geen plastic) invriezen in een diepvriesdoos. Je kunt dan steeds een paar koeken afbakken. Want warm zijn deze koeken het allerlekkerste! Ook gebakken kun je ze denk ik wel invriezen, maar dat heb ik zelf nog niet geprobeerd.

gevulde koek met walnoten

Walnotenspijs

Zelf walnotenspijs maken is ontzettend makkelijk. Normaal gesproken gebruik je amandelen voor het maken van spijs, maar voor het maken van walnotenspijs vervang je eenvoudigweg de amandelen voor walnoten.

Het recept ervoor is heel simpel: je gebruikt evenveel walnoten als suiker, maalt dit helemaal fijn en mengt er een geklutst eitje door.

Het is wel belangrijk om de spijs al (minimaal) een dag van tevoren te maken, dan kunnen de smaken zich goed ontwikkelen. Goed, laten we eens doorgaan naar het walnotenkoeken recept!

Walnotenkoeken – gevulde koeken met walnotenspijs

5 from 4 stemmen
Gang: TussendoorKeuken: KoekNiveau: Uitdagend
Voor

12

koeken
Voorbereiding

45

minutes
Oventijd

20

minutes
Calorieën

424

kcal

Hmmm, gevulde koeken maar dan anders. Deze walnotenkoeken zijn namelijk gevuld met walnotenspijs. Zalig bij de thee!

Kook-modus

(houdt het scherm aan tijdens het koken)

Ingrediënten

  • Voor de walnotenspijs
  • 100 gr 100 walnoten

  • 100 gr 100 suiker

  • 1 1 ei

  • Voor de koeken
  • 400 gr 400 bloem

  • 200 gr 200 witte basterdsuiker

  • 1 snuf 1 zout

  • 250 gr 250 roomboter (koud)

  • 1 1 ei

  • 12 12 halve walnoten voor de garnering

Bereiding

  • Begin (het liefste al een dag van tevoren) met het maken van de walnotenspijs. Doe de walnoten en de suiker in een keukenmachine en maal het zo fijn mogelijk. Meng het geklutste eitje erdoor en zet afgedekt in de koelkast tot gebruik.
  • Zeef de bloem boven een kom en meng met de basterdsuiker en het zout.
  • Snijd de roomboter in stukjes en voeg deze toe aan de bloem. Voeg 2 el koud water toe en kneed het deeg tot een bal. Sla de deegbal een beetje plat, verpak in folie of een bijenwasdoek, en laat minimaal een uur rusten in de koelkast.
  • Verwarm de oven voor op 200 graden en zet een met bakpapier beklede bakplaat klaar.
  • Bestuif het aanrecht met wat bloem, bebloem ook een deegroller en deel de deegbal door de helft. Rol een van de helften uit tot ca 2 mm en steek rondjes uit het deeg. Ik gebruikte hier een koeksteker voor met een diameter van ongeveer 8-9 cm. Je kunt dan als het goed is ongeveer 12 koeken uitsteken.
  • Haal de walnotenspijs uit de koelkast en vorm er 12 balletjes van (of meer of minder, afhankelijk van het aantal koekrondjes dat je uit hebt kunnen steken).
  • Leg de uitgestoken rondjes deeg op de bakplaat en leg op ieder koekje een balletje walnotenspijs. Druk de spijs een beetje plat.
  • Bebloem opnieuw het aanrecht en de deegroller en herhaal nu het proces van deeg uitrollen en uitsteken. Dek de koeken af met deze deegrondjes en druk de randjes voorzichtig aan met een vork.
  • Kluts het ei en bestrijk de walnotenkoeken met een beetje geklutst ei. Druk een halve walnoot in elke koek en bak de koeken in ongeveer 20 minuten gaar en goudbruin.
  • Laat de walnotenkoeken volledig afkoelen en bewaar ze in een luchtdichte trommel, ze blijven dan een dag of drie lekker.

Heb je dit recept gemaakt? Dan zou het ik heel fijn vinden als je het recept wilt beoordelen door op de sterretjes te klikken. En deel gerust een foto van jouw creatie met me op Instagram of Facebook. Vind ik supertof!

Tip: klik op het roze hartje onderaan de pagina en maak een gratis account aan. Daarmee kun je jouw favoriete recepten van deze site opslaan en altijd makkelijk terugvinden.

Recept walnotenkoeken

6 Reacties

  • Candice
    21 april 2022 at 15:10

    Hoi! Gebruik je dus gewoon het eiwit en het eigeel?

    Reply
    • Sandra
      24 april 2022 at 13:13

      Hi Candice, yes! In de walnotenspijs gebruik ik het hele ei, en om de koeken te bestrijken kluts ik ook een heel eitje los. Bak ze! Ik hoop dat je ze lekker vindt :-)

      Reply
      • Candice
        18 mei 2022 at 18:41

        Helaas nog steeds niet gemaakt, maar ga het zeker doen! Moet het ongezouten roomboter zijn? Fijne avond!

        Reply
        • Sandra
          19 mei 2022 at 13:40

          Hey Candice, haha geen probleem toch! Je moet er toch even tijd voor vinden. Ik gebruik inderdaad altijd ongezouten roomboter voor mijn recepten, anders staat er expliciet bij dat het gezouten boter moet zijn. Bak ze!

          Reply
  • Atie
    19 januari 2022 at 10:57

    Wij hebben ze geproefd, ze waren heerlijk Sandra!

    Reply
    • Sandra
      22 januari 2022 at 09:24

      Ik kreeg thuis alweer het verzoek om ze snel nog eens te maken, haha!

      Reply

Laat een reactie achter