Plaattaart maak ik heel graag, ze zijn snel klaar, heel fotogeniek én heerlijk. Ik maak ze vaak vegetarisch, want op zo'n heerlijke plaattaart hoeft wat mij betreft helemaal geen vlees of vis. Wél kaas! (nou is kaas trouwens niet altijd vegetarisch, maar goed...) Ook in dit geval maakte ik een heerlijke vegetarische plaattaart, met bietjes en brie.

Chioggiabietjes
Ik doe de laatste tijd vaak boodschappen bij de biologische online markt bij ons in het dorp, en de boer daar heeft vaak prachtige bietjes in zijn aanbod. Niet alleen de standaard rode bietjes, maar ook chioggabietjes (dat zijn die mooie bietjes met roze & witte strepen) en gele bietjes.
Ik bestel meestal een mix, want dan kun je prachtige kleurencombinaties maken. Voor deze plaattaart met brie gebruikte ik rode & gele bietjes. Natuurlijk kun je ook één soort bietjes gebruiken, net wat je kunt vinden!
Chioggiabietjes zijn trouwens rauw ook heerlijk, je kunt er dan deze carpaccio met geitenkaas mee maken.
Brie & Bietjes
Bietjes zijn heerlijk in combinatie met kaas, je kunt ze goed combineren met geitenkaas (die kun je ook gebruiken op deze plaattaart als je dat lekkerder vindt dan brie), maar ook met brie. Ik maakte deze plaattaart verder op smaak met honing & tijm, echt een zalige combinatie.
Serveer deze plaattaart met bietjes gerust als doordeweekse avondmaaltijd, want hij staat met een minuut of 20 op tafel, lekker snel dus.
Recept

Plaattaart met bietjes en brie
Ingrediënten
- 1 rol bladerdeeg
- 1 rode biet
- 1 gele biet
- 100 gr brie
- 1 el honing
- 0,5 el tijmblaadjes
- 30 gr walnoten
Zo maak je het
- Verwam de oven voor op 200 graden en rol het bladerdeeg uit op een met bakpapier beklede bakplaat.
- Snijd de bietjes in zeer dunne plakjes en beleg het bladerdeeg ermee.
- Snijd de brie in plakken en verdeel deze over de bietjes. Besprenkel met de honing en de tijmblaadjes, en maal er nog wat peper en zout over.
- Bak de bieten plaattaart in 15 minuten gaar en goudbruin. Hak ondertussen de walnoten fijn en bestrooi de plaattaart ermee voor het serveren, met nog wat extra honing.






Laat een reactie achter