Brie uit de oven vind ik echt zó lekker! Koud ben ik er ook al dol op hoor, maar warm is het nóg lekkerder. Onlangs kreeg ik een prachtige Cheese Baker opgestuurd van Boska, en toen manlief een mooi stuk brie in zijn kerstpakket kreeg, besloot ik die klaar te maken in de Cheese Baker. Overigens heb je voor dit recept niet persé een Cheese Baker nodig hoor, je kunt het ook in een ovenschaaltje klaarmaken. Ik had ook nog wat verse vijgen in huis en dat leek me een mooie combinatie met de brie. Beetje honing erover en wat tijm, en je bent klaar!
Lekker bij de borrel
Dit is een simpel hapje waar je wel veel indruk mee maakt, want dit is lekker jongens! Rood wijntje erbij en je hebt een top-borrelhapje. Zo’n warm hapje bij de borrel vind ik in ieder geval altijd erg lekker. Natuurlijk kun je er een volledige borrelplank van maken door er nog wat extra kazen en wat vleeswaren en fruit erbij te serveren.
Voor dit artikel heb ik producten opgestuurd gekregen (Cheese Baker van Boska), voor meer informatie verwijs ik je graag naar mijn disclaimer.
Heb je dit recept gemaakt? Dan vind ik het tof als je een foto van jouw gerecht met me deelt via Instagram! Ik zou het ook heel fijn vinden als je het recept wilt beoordelen door hierboven in het recept op de sterretjes te klikken. Op de hoogte blijven van nieuwe recepten? Meld je dan aan voor de maandelijkse nieuwsbrief en ontvang een gratis e-book met vijf exclusieve recepten.
1 Reactie
ohladybake
22 januari 2018 at 11:49ziet er heerlijk uit!