Menu
desserts

Citroenroom met frambozen, munt en zandkoekkruim

Citroenroom met frambozen

Een toetje met citroen doet het altijd goed als afsluiter. Het is lekker fris van smaak waardoor het voor mijn gevoel altijd wat minder vult – hoewel dit toetje eigenlijk bijna pure slagroom is hoor, dus vullen doet het evengoed wel ;-) Maar doordat je flink wat citroen- en sinaasappelsap gebruikt, blijft het toch lekker fris. 

Delicious recept

Het recept voor deze waanzinnige citroenroom met frambozen vond ik in een oude editie van Delicious. magazine. Ik ben zo iemand die al die kooktijdschriften helemaal verscheurt, want alles wat me lekker lijkt, scheur ik uit en stop ik in een dikke map. Al die recepten heb ik overigens wel gesorteerd (voor- hoofd- nagerechten, koekjes en taarten, ontbijt en lunch enzovoort), want anders wordt het helemaal zo onoverzichtelijk.

Kerst-toetje met citroen

Bij het zoeken naar een lekker toetje als afsluiter van het Kerstdiner (ja, ik maakte dit toetje al even geleden ;-)) kwam ik dit recept voor citroenroom met frambozen tegen. Een toetje wat je helemaal kunt voorbereiden, dat vind ik altijd een must bij een Kerst-toetje want om nou nog van alles te gaan maken terwijl je gasten lekker aan tafel zitten te kletsen terwijl jij in de keuken staat… 

Toetje met citroen en frambozen

Citroenroom met frambozen

Goed, terug naar dit citroentoetje: het is superromig maar de citroen zorgt wel dat het lekker fris blijft. En die koekkruimels: eigenlijk moesten dat koekjes in de vorm van een ster worden maar die waren compleet mislukt, en toen besloot ik er koekkruimels van te maken. En dat vond ik eigenlijk superlekker, want zo kun je de kruimels lekker tegelijk opscheppen met de fris-zoete citroenroom. Een topcombinatie!

Succesrecept: toetje met citroen

Inmiddels heb ik dit toetje met citroen al meerdere malen gemaakt en het is elke keer weer een succes. Hopelijk valt het bij jou net zo goed in de smaak!

En als je ook fan bent van toetjes met citroen, dan vind je deze lemon curd ‘mess’ en dit mon chou toetje met lemon curd vast ook lekker.

Citroenroom met frambozen

Citroenroom met frambozen, munt en zandkoekkruim

Dit toetje is waanzinnig lekker en zo makkelijk te maken! Het bestaat uit een laag zachte, friszure citroenroom met er bovenop zoete koekkruimels en vers fruit.
3.86 van 7 stemmen
Afdrukken Pin
Voorbereidingstijd: 15 minuten
Bereidingstijd: 5 minuten
Porties: 8 servings

Ingrediënten

Voor de citroenroom

  • 900 ml slagroom
  • 175 gr suiker
  • 120 ml citroensap + de rasp van 1 citroen
  • 90 ml sinaasappelsap + de rasp van 1 sinaasappel
  • 10 blaadjes munt
  • 24 frambozen

Voor de koekkruimels

  • 75 gr boter
  • 1 tl vanille-extract
  • 1 snufje zout
  • 115 gr bloem
  • 75 gr suiker

Zo maak je het

  • Zorg dat de boter voor de zandkoek op kamertemperatuur is en snijd in stukjes. Doe de vanille-extract, zout en bloem erbij en kneed tot een deeg. Maak een bal van het deeg, vouw in plasticfolie en leg een uurtje in de koelkast.
  • Maak ondertussen de citroenroom. Doe hiervoor de slagroom, suiker, en de citroen- en sinaasappelrasp in een ruime pan (het mengsel gaat flink borrelen als het kookt namelijk). Roer regelmatig, breng aan de kook en laat drie minuten zachtjes doorkoken. Voeg al roerend het citroen- en sinaasappelsap toe, breng nogmaals aan de kook en laat weer drie minuten doorkoken.
  • Zeef de citroenroom, laat het ietsje afkoelen zodat het niet meer kokend heet is en giet het mengsel in 8-10 kopjes of mooie glazen. Zet in de koelkast en laat minimaal vier uur koelen, een hele nacht mag ook!
  • Verwarm de oven voor op 160 graden.
  • Rol nu het zanddeeg uit tot een lap van 1 cm dikte en bak in ca 25 minuten heel lichtbruin. Bestrooi met de kristalsuiker en verkruimel het deeg. Laat afkoelen.
  • Verdeel voor het serveren een paar theelepels zandkoekkruimels over elk glas en garneer elk glas citroenroom met drie frambozen en een blaadje munt.

Notities

u003cliu003eJe kunt de citroenroom en de koekkruimels al een dag van te voren maken, waardoor dit een heel geschikt toetje is voor de feestdagen of een etentje.u003c/liu003eu003cliu003eGeen zin / tijd om zelf koekkruimels te bakken? Je kunt ook zandkoekjes kopen en deze over de toetjes verkruimelen.u003c/liu003e

Voedingswaarden per persoon (indicatie)

Calorieën: 448kcal
Heb je dit recept gemaakt?Laat dan een beoordeling achter, dankjewel! En deel gerust een foto van jouw creatie met me op Instagram of Facebook. Vind ik tof! Tip: klik op het roze hartje onderaan de pagina om dit recept op te slaan.
Recept toetje met citroen

Nog geen reacties

    Laat een reactie achter

    Beoordeling recept