Gehaktballen, ik maak ze eerlijk gezegd niet maak. Maar als ik ze maak, dan maak ik ze volgens dit recept voor ouderwetse gehaktballen. Heerlijk vind ik ze zo, vooral dankzij de heerlijke saus waar je de ballen in braadt. Het geheim voor de lekkerste gehaktballen? Dat zijn er eigenlijk twee… Ten eerste: gebruik half om half gehakt als je gehaktballen maakt. Natuurlijk, rundergehakt is magerder en kan echt prima in recepten waar de gehakt niet de hoofdrol speelt, in ovenschotels bijvoorbeeld. Maar als je gehaktballen maakt, kies dan liever voor half om half. Dit is wat vetter en daardoor drogen je gehaktballen niet uit. Het tweede geheim? Een lekkere scheut ketjap voor wat extra zoet & zout in de saus!
Ouderwets lekkere gehaktballen in saus
Eigenlijk houd je na het braden van het gehakt, meer een dikke saus over dan een echte jus. Maar wel een waanzinnig lekkere saus bomvol smaak. Ik raad je dan ook aan om een royale portie van de saus bij de gehaktballen te serveren. Zelf serveer ik er verder graag gebakken aardappeltjes en wat groente bij. Maar deze ballen zijn ook heerlijk naast een portie friet, of op een broodje.


8 Reacties
Gerlinde
2 februari 2021 at 10:31Smaakte echt heerlijk! Zelden zulke lekkere gehaktballen op. Bedankt voor het recept! :-)
Sandra
6 februari 2021 at 19:15Wat ontzettend leuk om te horen, hier doe ik het voor! Ik hoop dat je ze nog vaak zult maken :-)
Annette Hartog
25 augustus 2020 at 14:31Deze gehaktballen zijn geweldig lekker. Heb als variatie komijn zaad en koriander poeder toegevoegd. Heerlijk recept.
Annette
Sandra
29 augustus 2020 at 05:50Wat leuk om te horen en dit lijken me heerlijke toevoegingen!
Miranda
8 mei 2020 at 14:07Inderdaad super lekker! Vooral met die lekkere saus. Ik ga ze nooit anders meer maken.
Zelfs met rundergehakt was het heel goed te doen,helemaal niet droog.
Sandra
2 juni 2020 at 17:55Wat ontzettend leuk om te horen Miranda!
Lucrèce
11 oktober 2019 at 11:51Super lekker! dank je wel 😉
Sandra
11 oktober 2019 at 15:11Wat leuk om te horen, dankjewel!!