• Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
Culi Sandra
menu icon
go to homepage
  • RECEPTEN
  • WEEKMENU'S
  • OVER MIJ
    • CONTACT
  • MAKKELIJK AVONDETEN
  • KOKEN MET RESTJES
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • TikTok
    • Twitter
    • YouTube
  • search icon
    Homepage link
    • RECEPTEN
    • WEEKMENU'S
    • OVER MIJ
      • CONTACT
    • MAKKELIJK AVONDETEN
    • KOKEN MET RESTJES
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • TikTok
    • Twitter
    • YouTube
  • ×
    Home

    Puntpaprika met geitenkaas en walnoten

    Bijgewerkt: jul 2024 · Geplaatst: jan 2019 door Sandra

    Gevulde puntpaprika met geitenkaas en walnoten, dat zag ik alweer jaren geleden op de menukaart staan van een restaurant in Groningen.

    Naar recept Naar video
    Gevulde puntpaprika's met geitenkaas en honing, op een bedje van veldsla. Het gerecht ligt op een ouderwets bordje met decoratieve groene rand.

    Toen ik laatst mijn Instagramfeed aan het doorscrollen was (volg je me eigenlijk al op Instagram? Zo niet, dat kan hier) kwam ik een foto tegen van dat gerecht. Ik kon me nog herinneren dat het heel lekker was, dus ik besloot om zelf een recept voor gevulde puntpaprika met geitenkaas te bedenken. Niet heel ingewikkeld, want je hebt maar een paar ingrediënten nodig en bovendien staat dit gerecht met een half uurtje op tafel. Lekker voor doordeweeks dus, en ook een fijn recept voor een dagje zonder vlees.

    Op dagen dat manlief niet mee-eet, mag ik graag geitenkaas eten. Hij houdt er namelijk niet zo van, dus als ik alleen eet, grijp ik mijn kans ;-) Er staan inmiddels dan ook al een aantal recepten met geitenkaas op mijn blog. Dit is dus de nieuwste aanwinst: gevulde puntpaprika met geitenkaas & walnoten. Met een beetje honing erbij maak je het nóg lekkerder!

    Puntpaprika met geitenkaas - ingrediënten

    Voor dit recept heb je nodig:

    Geitenkaas - ik vind zo'n stuk zachte geitenkaas dat individueel verpakt is, het lekkerste voor dit recept. Het allerliefste met korst!

    Puntpaprika - kies een mooi vers exemplaar, dat nog niet zacht is of lelijke plekken heeft.

    Sla - ik serveer vaak wat veldsla onder de puntpaprika. Je kunt de sla licht aanmaken met een simpele honing-mosterd dressing als je dat lekker vindt.

    Honing - kies jouw favoriete honing voor dit recept!

    Tijm of Italiaanse kruiden - deze mogen zowel vers als gedroogd zijn.

    Variatietip: vervang de geitenkaas (deels) door blauwe kaas. Of vervang de walnoten door andere noten, bijvoorbeeld hazelnoten. 

    Restjestip: is je honing gekristalliseerd? Zet 'm dan even in een pannetje met warm water, dan wordt de honing weer vloeibaar!

    Gevulde puntpaprika - waarmee serveren?

    Ik serveerde de paprika op een gemengde salade, maar dan nog is het een vrij licht hoofdgerecht, dus misschien kun je er nog een lekker toetje bij maken! Als je een wat meer vullend hoofdgerecht wilt, zou je er ook nog een aardappelgerecht bij kunnen serveren. Denk aan gebakken aardappeltjes uit de oven of een lekkere aardappelgratin.

    Een close-up van met geitenkaas gevulde paprika's. De groente ligt op een bedje van veldsla en is gegarneerd met walnoten.

    Recept

    Gevulde puntpaprika's met geitenkaas en honing, op een bedje van veldsla. Het gerecht ligt op een ouderwets bordje met decoratieve groene rand.

    Recept puntpaprika met geitenkaas en walnoten

    Een makkelijke maaltijdsalade met maar 6 ingrediënten, heerlijk en snel klaar!
    4.50 van 12 stemmen
    Print Pinterest
    Voorbereidingstijd: 10 minuten minuten
    Bereidingstijd: 20 minuten minuten
    Totale tijd: 30 minuten minuten
    Servings: 2 personen
    Author: Sandra

    Handig om te hebben

    • koksmes
    • ovenschaal

    Ingrediënten

    • 2 puntpaprika's
    • 200 gr geitenkaas
    • 2 takjes tijm
    • 1 el honing
    • 1 handje walnoten
    • 75 gr gemengde salade

    Handig om te hebben

    (houdt het scherm aan tijdens het koken)

    Zo maak je het

    • Verwarm de oven voor op 180 graden.
    • Halveer de puntpaprika's in de lengte en verwijder de zaadlijsten. Leg ze in een ovenschaal en vul ze met geitenkaas.
    • Haal de blaadjes van de takjes tijm en verdeel de blaadjes over de paprika's. Bak de puntpaprika's in 20-25 minuten gaar.
    • Hak ondertussen de walnoten fijn en verdeel de salade over twee borden.
    • Leg de puntpaprika's met geitenkaas op de salade, drizzle er een beetje honing over en garneer met de gehakte walnoten.

    Video

    Notities

    Tip: serveer wat brood bij de salade voor een meer vullend gerecht. Mocht je een restje over hebben van dit gerecht dan is dit de volgende dag erg lekker als klein gerechtje bij de lunch

    Voedingswaarden per persoon (indicatie)

    Calorieën: 301kcal | Koolhydraten: 8g | Eiwitten: 20g | Vetten: 22g | Zout: 383mg | Vezels: 3g | Suiker: 6g
    Deel dit recept met WhatsApp
    Heb je dit recept gemaakt?Laat dan een beoordeling achter, dankjewel! Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Dit artikel bevat affilliatelinks. Hier kun je meer over lezen in mijn disclaimer.

    More vegetarisch

    • Plaattaart met pompoen en feta, de taart is in zes stukken gesneden en bestrooid met verse basilicum.
      Plaattaart met pompoen en feta
    • Een kom met palmkoolsalade met halloumi, linzen en kastanjechampignons.
      Palmkool salade met halloumi
    • Een bord pasta met boursin, halloumi en broccoli. Het bord staat op een roze, geruit servet.
      Pasta met Boursin en halloumi
    • Twee helften van een gevulde pompoen, versierd met balsamicoglazuur.
      Gevulde pompoen uit de oven

    About Sandra

    Hi! Ik ben Sandra en woon in het mooie Noord-Holland. Al meer dan 10 jaar deel ik op dit blog mijn favoriete recepten met jullie. Ik kook graag met restjes en verse producten, bij voorkeur uit het seizoen. Vragen over een recept? Stuur me een berichtje via Instagram, dan help ik je snel verder!

    Reader Interactions

    4.50 from 12 votes (12 ratings without comment)

    Laat een reactie achter Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Beoordeling recept




    Primary Sidebar

    Culi Sandra

    Hoi, ik ben Sandra! Wat leuk dat je er bent, op mijn blog vind je honderden heerlijke recepten. Allemaal van mijn hand.

    Meer over mij →

    Populaire recepten

    • Nachos met gehakt en zure room in een ovenschaal. De nacho schotel is voorzien van een dikke laag geraspte cheddar en bestrooid met jalapenos, rode ui, guacemole en zure room.
      Recept nachos met gehakt en zure room
    • Spitskool ovenschotel waar met een lepel een schep uit is genomen, zodat de gehakt-vulling zichtbaar wordt.
      Spitskool ovenschotel met gehakt
    • Wraps met ei, chorizo en groenten. De wraps zijn doormidden gesneden en half op elkaar gestapeld, zodat je de binnenkant goed kunt zien.
      40+ Recepten met weinig ingrediënten
    • platbrood pizza caprese
      40x Snelle recepten - binnen 20 minuten op tafel

    Footer

    ↑ terug naar boven

    Recepten per gang

    • Alle recepten
    • Hoofdgerechten
    • Bijgerechten
    • Voorgerechten
    • Toetjes
    • Ontbijt
    • Lunch
    • Tussendoortjes
    • Taart en koekjes
    • Hapjes
    • Drankjes
    • Smoothies

    Recepten per type

    • Vlees recepten
    • Vis recepten
    • Vegetarische recepten
    • Kip recepten
    • Ovenschotels
    • Pasta recepten
    • Quiche recepten
    • Soep recepten
    • Snel klaar
    • Weinig ingrediënten

    Contact

    • Contact
    • Samenwerken
    • Privacy policy
    • Disclaimer

    Copyright culi-sandra.nl 2013 - 2025

    Culi-Sandra staat ingeschreven bij de KVK onder nummer 82533431

    Waardeer dit recept

    Your vote:




    A rating is required
    A name is required
    An email is required

    Recipe Ratings without Comment

    Something went wrong. Please try again.