• Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
Culi Sandra
menu icon
go to homepage
  • RECEPTEN
  • WEEKMENU'S
  • OVER MIJ
    • CONTACT
  • MAKKELIJK AVONDETEN
  • KOKEN MET RESTJES
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • TikTok
    • Twitter
    • YouTube
  • search icon
    Homepage link
    • RECEPTEN
    • WEEKMENU'S
    • OVER MIJ
      • CONTACT
    • MAKKELIJK AVONDETEN
    • KOKEN MET RESTJES
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • TikTok
    • Twitter
    • YouTube
  • ×
    Home

    Aardappelsalade met gerookte zalm - maaltijdsalade

    Bijgewerkt: mei 2023 · Geplaatst: jul 2019 door Sandra

    Deze aardappelsalade met gerookte zalm is een heerlijk gerecht voor een warme zomeravond.

    Naar recept
    Aardappelsalade met gerookte zalm

    Deze aardappelsalade is lekker snel te maken, want het is altijd fijn om op een warme dag niet al te lang in de keuken te hoeven staan. In de zomer is een maaltijdsalade altijd een lekkere keuze voor het avondeten. Deze salade serveer je terwijl de aardappels nog lauw-warm zijn, door de dressing koelen ze vanzelf vrij snel af nadat je ze gekookt hebt. Een flinke hand veldsla erbij en wat gerookte zalm, en je bent klaar!

    Lauwwarme aardappelsalade

    Deze salade vind ik zelf lauwwarm het lekkerste, maar je kunt hem ook koud serveren, bijvoorbeeld als onderdeel van een buffet. Je zou hem zelfs bij een barbecue kunnen serveren. De dressing is simpel maar smaakvol, en de meeste ingrediënten heb je ongetwijfeld al in huis. Wel zo makkelijk!

    Deze aardappelsalade vormt een licht hoofdgerecht, maar door de flinke hoeveelheid aardappels vult hij toch goed. Je kunt er eventueel nog wat lekker brood bijgeven als je alleen de maaltijdsalade niet genoeg vindt.

    Of maak een lekker toetje om de maaltijd compleet te maken. Deze mascarpone met aardbeien bijvoorbeeld, of een zomerse Eton Mess met frambozen.

    Recept

    Aardappelsalade met gerookte zalm op een groene salade, in een grijze kom.

    Aardappelsalade met gerookte zalm - maaltijdsalade

    Een lekkere maaltijdsalade met gerookte zalm en krieltjes in de schil. Deze salade staat snel op tafel dus ideaal voor een doordeweekse dag.
    4.67 van 3 stemmen
    Print Pinterest
    Voorbereidingstijd: 10 minuten minuten
    Bereidingstijd: 15 minuten minuten
    Totale tijd: 25 minuten minuten
    Servings: 2 personen
    Author: Sandra

    Handig om te hebben

    • kookpan

    Ingrediënten

    • 500 gr krieltjes in de schil
    • 2 el mayonaise
    • 1 el grove mosterd
    • 1 el creme fraiche
    • 2 el kappertjes
    • 0,5 citroen
    • 1 bosuitje
    • 75 gr veldsla
    • 200 gr gerookte zalm
    • enkele sprietjes bieslook, dille of basilicum
    (houdt het scherm aan tijdens het koken)
    Klik en Start met dit recept

    Zo maak je het

    • Kook de krieltjes in 15-20 minuten gaar. Halveer eventueel de wat grotere exemplaren zodat je hapklare stukken krijgt.
    • Maak een dressing van de mayonaise, mosterd, crème fraiche en de kappertjes. Rasp de citroen en roer deze samen met het sap van de citroen door de dressing.
    • Snijd het bosuitje fijn en schep deze door de dressing. Breng de dressing op smaak met zout en peper en schep de dressing door de aardappelsalade.
    • Verdeel de veldsla over twee borden en verdeel de aardappelsalade er overheen. Drapeer de gerookte zalm over de aardappelsalade en garneer met de fijngesneden bieslook.

    Notities

    Heb je verse bieslook gekocht en niet opgemaakt? Snijd de rest van de bieslook fijn en meng het door roomboter, dan heb je zelfgemaakte kruidenboter. Lekker op een broodje bij de salade!
    Extra groenten tip: voeg wat geraspte wortel toe, of gehalveerde cherrytomaten.

    Voedingswaarden per persoon (indicatie)

    Calorieën: 446kcal | Koolhydraten: 48g | Eiwitten: 25g | Vetten: 18g | Zout: 1258mg | Vezels: 7g | Suiker: 3g
    Deel dit recept met WhatsApp
    Heb je dit recept gemaakt?Laat dan een beoordeling achter, dankjewel! Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Dit artikel bevat affilliatelinks. Hier kun je meer over lezen in mijn disclaimer.

    More 20 minuten recepten

    • Een kom met palmkoolsalade met halloumi, linzen en kastanjechampignons.
      Palmkool salade met halloumi
    • Dubbelgevouwen tortilla's met zalm in een witte schaal. De tortilla's zijn half opengeklapt zodat je de vulling van o.a. zalm en wortel goed kunt zien.
      Tortilla's met zalm
    • Een bord pasta met boursin, halloumi en broccoli. Het bord staat op een roze, geruit servet.
      Pasta met Boursin en halloumi
    • Tomaten courgette saus met pasta, rauwe ham en basilicum in een kom.
      Snel koken kun je leren! 7 handige tips

    About Sandra

    Hi! Ik ben Sandra en woon in het mooie Noord-Holland. Al meer dan 10 jaar deel ik op dit blog mijn favoriete recepten met jullie. Ik kook graag met restjes en verse producten, bij voorkeur uit het seizoen. Vragen over een recept? Stuur me een berichtje via Instagram, dan help ik je snel verder!

    Reader Interactions

    Comments

    1. Atie

      juli 24, 2019 at 9:28 am

      Wat een lekker recept Sandra voor deze warme dagen!

      Beantwoorden
    4.67 from 3 votes (3 ratings without comment)

    Laat een reactie achter Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Beoordeling recept




    Primary Sidebar

    Culi Sandra

    Hoi, ik ben Sandra! Wat leuk dat je er bent, op mijn blog vind je honderden heerlijke recepten. Allemaal van mijn hand.

    Meer over mij →

    Populaire recepten

    • Nachos met gehakt en zure room in een ovenschaal. De nacho schotel is voorzien van een dikke laag geraspte cheddar en bestrooid met jalapenos, rode ui, guacemole en zure room.
      Recept nachos met gehakt en zure room
    • Spitskool ovenschotel waar met een lepel een schep uit is genomen, zodat de gehakt-vulling zichtbaar wordt.
      Spitskool ovenschotel met gehakt
    • Wraps met ei, chorizo en groenten. De wraps zijn doormidden gesneden en half op elkaar gestapeld, zodat je de binnenkant goed kunt zien.
      40+ Recepten met weinig ingrediënten
    • platbrood pizza caprese
      40x Snelle recepten - binnen 20 minuten op tafel

    Footer

    ↑ terug naar boven

    Recepten per gang

    • Alle recepten
    • Hoofdgerechten
    • Bijgerechten
    • Voorgerechten
    • Toetjes
    • Ontbijt
    • Lunch
    • Tussendoortjes
    • Taart en koekjes
    • Hapjes
    • Drankjes
    • Smoothies

    Recepten per type

    • Vlees recepten
    • Vis recepten
    • Vegetarische recepten
    • Kip recepten
    • Ovenschotels
    • Pasta recepten
    • Quiche recepten
    • Soep recepten
    • Snel klaar
    • Weinig ingrediënten

    Contact

    • Contact
    • Samenwerken
    • Privacy policy
    • Disclaimer

    Copyright culi-sandra.nl 2013 - 2026

    Culi-Sandra staat ingeschreven bij de KVK onder nummer 82533431

    Waardeer dit recept

    Your vote:




    A rating is required
    A name is required
    An email is required

    Aardappelsalade met gerookte zalm - maaltijdsalade

    Aardappelsalade met gerookte zalm - maaltijdsalade

    Ingrediënten

    • 500 gr krieltjes in de schil
    • 2 el mayonaise
    • 1 el grove mosterd
    • 1 el creme fraiche
    • 2 el kappertjes
    • 0,5 citroen
    • 1 bosuitje
    • 75 gr veldsla
    • 200 gr gerookte zalm
    • enkele sprietjes bieslook, dille of basilicum

    Handig om te hebben

    • kookpan
    1
    Kook de krieltjes in 15-20 minuten gaar. Halveer eventueel de wat grotere exemplaren zodat je hapklare stukken krijgt.
    2
    Maak een dressing van de mayonaise, mosterd, crème fraiche en de kappertjes. Rasp de citroen en roer deze samen met het sap van de citroen door de dressing.
    3
    Snijd het bosuitje fijn en schep deze door de dressing. Breng de dressing op smaak met zout en peper en schep de dressing door de aardappelsalade.
    4
    Verdeel de veldsla over twee borden en verdeel de aardappelsalade er overheen. Drapeer de gerookte zalm over de aardappelsalade en garneer met de fijngesneden bieslook.

    Ik hoop je dat hebt genoten van dit recept!

    Wil je een beoordeling achterlaten? Dat waardeer ik enorm!.

    stap 1 van 4

    Recipe Ratings without Comment

    Something went wrong. Please try again.