• Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
menu icon
go to homepage
  • RECEPTEN
  • WEEKMENU'S
  • OVER MIJ
    • CONTACT
  • MAKKELIJK AVONDETEN
  • KOKEN MET RESTJES
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • TikTok
    • Twitter
    • YouTube
  • search icon
    Homepage link
    • RECEPTEN
    • WEEKMENU'S
    • OVER MIJ
      • CONTACT
    • MAKKELIJK AVONDETEN
    • KOKEN MET RESTJES
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • TikTok
    • Twitter
    • YouTube
  • ×
    Home

    Pasta vongole met kokkels

    Bijgewerkt: jun 2023 · Geplaatst: jul 2019 door Sandra

    Als je wel eens op vakantie bent geweest in Italië heb je het vast wel eens gegeten of in ieder geval op de kaart zien staan: pasta vongole. Deze pasta met schelpjes is superfotogeniek en ontzettend lekker.

    Naar recept
    Pasta vongole met kokkels

    Want hoe leuk is het om aan tafel lekker te prieken om zelf alle schelpdiertjes uit hun huisje te plukken? Tip: om het jezelf en je tafelgenoten makkelijker te maken, zou je alvast een deel van de kokkels uit hun huisje kunnen halen.

    Snel recept voor pasta vongole

    Pasta vongole ziet eruit als een heel indrukwekkend gerecht, maar het is echt geen moeite om het te maken: met een kwartiertje kun je aan tafel (wel eerst de kokkels even voorweken in zout water, maar dat telt niet mee in de kooktijd vind ik!)

    Bovendien is dit een ontzettend simpel pasta vongole recept. Je hebt maar een paar ingrediënten nodig om deze simpele pasta heerlijk op smaak te brengen.

    Vongole of kokkels?

    Voor pasta vongole koop je eigenlijk vongole, dit schelpdier komt uit de Middellandse Zee en moet dus geïmporteerd worden naar Nederland. Ze zijn niet goedkoop, bij mijn visboer betaal ik €16,50 voor een netje voor twee personen.

    Daarom raad ik je aan om voor kokkels te kiezen. Kokkels worden gevangen in onze eigen Noordzee dus ze hoeven maar een korte weg af te leggen naar jouw bord. Met als gevolg dat ze een stuk betaalbaarder zijn: ik betaalde €10 voor een netje.

    Bovendien smaken kokkels vrijwel hetzelfde als vongole dus is er geen enkele reden om niet voor kokkels te kiezen in dit recept voor pasta vongole!

    Zwarte spaghetti

    In dit recept maakte ik gebruik van zwarte spaghetti die is gekleurd met behulp van inktvisinkt. Ziet er spectaculair uit, toch? Je kunt deze kopen bij (Italiaanse) delicatessenzaken, maar gewone spaghetti voldoet net zo goed.

    Na de pasta vongole met kokkels is het natuurlijk tijd voor een Italiaans toetje! Kies bijvoorbeeld voor een scroppino, affogatto of serveer koffie met cantuccini. Heerlijk!

    Recept

    Pasta vongole met kokkels, de zwarte spaghetti is rijkelijk gegarneerd met kokkels, citroenschil en verse peterselie.

    Pasta vongole met kokkels

    Een bijzonder en toch heel simpel hoofdgerecht: pasta vongole. Met kokkels uit de Noordzee!
    5 van 2 stemmen
    Print Pinterest
    Voorbereidingstijd: 10 minuten minuten
    Bereidingstijd: 15 minuten minuten
    Totale tijd: 25 minuten minuten
    Servings: 4 personen
    Author: Sandra

    Handig om te hebben

    • kookpan
    • fijne rasp

    Ingrediënten

    • 1 kilo 1 kilo kokkels (of iets minder als je dit teveel vindt)
    • 400 gr spaghetti
    • 2 tenen knoflook
    • 1 rode peper
    • 50 ml witte wijn
    • 1 citroen
    • 20 gr roomboter of olijfolie extra vierge
    • verse peterselie
    (houdt het scherm aan tijdens het koken)

    Zo maak je het

    • Week de kokkels eerst voor. Dit doe je door ze twee keer een kwartier in een bak water met zout te zetten en ze goed af te spoelen.
    • Kook de spaghetti al dente volgens de aanwijzingen op de verpakking en roer de roomboter door de pasta (je kunt ook olijfolie extra vierge gebruiken).
    • Rasp de citroen en meng de rasp met het citroensap ook door de pasta.
    • Snijd ondertussen de knoflook en rode peper fijn en bak deze voorzichtig aan in wat boter (laat de knoflook niet te bruin worden).
    • Blus af met een scheut witte wijn. Voeg de kokkels toe en dek af met een pan. Na een minuut of twee koken gaan de schelpen openstaan en zijn de kokkels klaar. Gooi exemplaren die niet opengaan, weg.
    • Kokkels zijn van zichzelf erg zout door het spoelen met het zoute water, dus wat mij waarschijnlijk heeft dit gerecht geen extra zout nodig. Breng de pasta vongole op smaak met peper en verse peterselie.

    Notities

    Voor dit recept heb je maar een klein beetje wijn nodig. Serveer de rest van de fles bij het eten! Liever alcoholvrij of wil je niet een hele fles wijn openmaken voor zo'n klein beetje? Dan kun je de wijn ook vervangen door bouillon.

    Voedingswaarden per persoon (indicatie)

    Calorieën: 430kcal | Koolhydraten: 79g | Eiwitten: 14g | Vetten: 6g | Zout: 40mg | Vezels: 4g | Suiker: 4g
    Deel dit recept met WhatsApp
    Heb je dit recept gemaakt?Laat dan een beoordeling achter, dankjewel! Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Dit artikel bevat affilliatelinks. Hier kun je meer over lezen in mijn disclaimer.

    More pasta

    • Een bord pasta met boursin, halloumi en broccoli. Het bord staat op een roze, geruit servet.
      Pasta met Boursin en halloumi
    • Een bord pasta met chorizo en venkel. De pasta is gegarneerd met rucola en op de achtergrond ligt een gehalveerde citroen.
      Pasta met chorizo en venkel
    • Een bord pasta met kip en champignonsaus.
      Kip met champignonsaus en pasta
    • Een bord met pasta met tonijn, een basilicumplant, uien en knoflook.
      Pasta met tonijn uit blik

    About Sandra

    Hi! Ik ben Sandra en woon in het mooie Noord-Holland. Al meer dan 10 jaar deel ik op dit blog mijn favoriete recepten met jullie. Ik kook graag met restjes en verse producten, bij voorkeur uit het seizoen. Vragen over een recept? Stuur me een berichtje via Instagram, dan help ik je snel verder!

    Reader Interactions

    5 from 2 votes (2 ratings without comment)

    Laat een reactie achter Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Beoordeling recept




    Primary Sidebar

    Culi Sandra

    Hoi, ik ben Sandra! Wat leuk dat je er bent, op mijn blog vind je honderden heerlijke recepten. Allemaal van mijn hand.

    Meer over mij →

    Populaire recepten

    • Nachos met gehakt en zure room in een ovenschaal. De nacho schotel is voorzien van een dikke laag geraspte cheddar en bestrooid met jalapenos, rode ui, guacemole en zure room.
      Recept nachos met gehakt en zure room
    • Spitskool ovenschotel waar met een lepel een schep uit is genomen, zodat de gehakt-vulling zichtbaar wordt.
      Spitskool ovenschotel met gehakt
    • Wraps met ei, chorizo en groenten. De wraps zijn doormidden gesneden en half op elkaar gestapeld, zodat je de binnenkant goed kunt zien.
      40+ Recepten met weinig ingrediënten
    • platbrood pizza caprese
      40x Snelle recepten - binnen 20 minuten op tafel

    Footer

    ↑ terug naar boven

    Recepten per gang

    • Alle recepten
    • Hoofdgerechten
    • Bijgerechten
    • Voorgerechten
    • Toetjes
    • Ontbijt
    • Lunch
    • Tussendoortjes
    • Taart en koekjes
    • Hapjes
    • Drankjes
    • Smoothies

    Recepten per type

    • Vlees recepten
    • Vis recepten
    • Vegetarische recepten
    • Kip recepten
    • Ovenschotels
    • Pasta recepten
    • Quiche recepten
    • Soep recepten
    • Snel klaar
    • Weinig ingrediënten

    Contact

    • Contact
    • Samenwerken
    • Privacy policy
    • Disclaimer

    Copyright culi-sandra.nl 2013 - 2025

    Culi-Sandra staat ingeschreven bij de KVK onder nummer 82533431

    Waardeer dit recept

    Your vote:




    A rating is required
    A name is required
    An email is required

    Recipe Ratings without Comment

    Something went wrong. Please try again.