• Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
Culi Sandra
menu icon
go to homepage
  • RECEPTEN
  • WEEKMENU'S
  • OVER MIJ
    • CONTACT
  • MAKKELIJK AVONDETEN
  • KOKEN MET RESTJES
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • TikTok
    • YouTube
  • search icon
    Homepage link
    • RECEPTEN
    • WEEKMENU'S
    • OVER MIJ
      • CONTACT
    • MAKKELIJK AVONDETEN
    • KOKEN MET RESTJES
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • TikTok
    • YouTube
  • ×
    Home

    Sinterklaas fudge met spijs en pepernoten

    Bijgewerkt: sep 2023 · Geplaatst: nov 2019 door Sandra

    Oh jongens, van deze Sinterklaas fudge blijf je eten, zo lekker! En het is ook nog met een kwartiertje gemaakt, dus dit is echt een gevaarlijk recept... Niet dat ik je er vanaf wil praten om deze fudge te maken hoor, in tegendeel! Dit moét je namelijk echt proeven!

    Naar recept Naar video
    Sinterklaas fudge met spijs en pepernoten

    Sinterklaas fudge met pepernoten

    Zalige fudge van melkchocolade, gevuld met kleine stukjes amandelspijs en stukjes kruidnoten. Klinkt goed toch?

    Tip: deze pepernotenfudge smaakt heerlijk bij een kop witte chocolademelk!

    Wie zoet is krijgt lekkers...

    Rondom Sinterklaas heb je een soort permanente sugar high, vind je ook niet? Er is ook zoveel lekkers te verkrijgen in deze periode. Pepernoten, gevuld speculaas, schuimpjes... Moeilijk te weerstaan!

    Voor dit recept voor Sinterklaas fudge werd ik geïnspireerd door gevuld speculaas. Twee elementen: spijs & speculaas, maar dan verwerkt in fudge. Goed idee wel toch? Goed, genoeg gepraat weer: je kwam hier ten slotte voor het recept:

    Recept

    Sinterklaas fudge met spijs en pepernoten op een houten serveerplank. Er liggen pepernoten naast ter decoratie.

    Sinterklaas fudge met spijs en pepernoten

    Makkelijk recept voor fudge met pepernoten en spijs
    5 van 2 stemmen
    Print Pinterest
    Voorbereidingstijd: 5 minuten minuten
    Bereidingstijd: 5 minuten minuten
    Totale tijd: 10 minuten minuten
    Servings: 25 stukjes
    Author: Sandra

    Handig om te hebben

    • bakvorm 20x20 cm
    • kookpan
    • mengkom
    • koksmes
    • deegroller

    Ingrediënten

    • 1 blikje gecondenseerde melk
    • 300 gram melkchocolade
    • 100 gr amandelspijs
    • 50 gr pepernoten
    (houdt het scherm aan tijdens het koken)
    Klik en Start met dit recept

    Zo maak je het

    • Verfrommel het bakpapier en vouw het weer uit. Bedek een bakvorm van 20x20 cm ermee. Door het bakpapier te verfrommelen blijft dit beter in de bakvorm zitten!
    • Verwarm 1 blikje gecondenseerde melk in een steelpannetje op een zacht vuur. Hak ondertussen 300 gram melkchocolade in blokjes.
    • Voeg de chocolade toe aan de gecondenseerde melk en blijf doorroeren tot alles mooi gesmolten is. Het is belangrijk dat het vuur niet te hoog staat en je goed blijft roeren, anders kan je mengsel verbranden.
    • Snijd 100 gr amandelspijs in heel kleine blokjes en maak van 50 gr pepernoten fijn kruim. Dit doe ik het liefste door de pepernoten in een stevige plastic zak te doen (diepvrieszakken werken heel goed) en er dan met de deegroller flink hard overheen te rollen / te slaan.
    • Meng de stukjes amandelspijs door de fudge en giet alles in de bakvorm. Verdeel het pepernoten-kruim over de fudge, druk lichtjes aan en laat de Sinterklaas fudge 4 uur opstijven in de koelkast. Daarna kun je hem in stukjes snijden en serveren.

    Video

    Notities

    Je kunt de Sinterklaas fudge het beste bewaren in de koelkast.

    Voedingswaarden per persoon (indicatie)

    Calorieën: 90kcal | Koolhydraten: 10g | Eiwitten: 1g | Vetten: 6g | Zout: 9mg | Vezels: 1g | Suiker: 8g
    Deel dit recept met WhatsApp
    Heb je dit recept gemaakt?Laat dan een beoordeling achter, dankjewel! Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Dit artikel bevat affilliatelinks. Hier kun je meer over lezen in mijn disclaimer.

    More bakrecepten

    • No bake kwarktaart op een stuk bakpapier. Er is een puntje uit de taart gesneden zodat je de afzonderlijke lagen van de kwarktaart goed kunt zien.
      7x taart zonder oven
    • Een polentacake, gegarneerd met amandelschaafsel. Er zijn twee punten losgesneden van de cake.
      Polentacake met sinaasappel en gember
    • Een uitgewaaierde hoeveelheid zelfgemaakt zelfrijzend bakmeel met een zeef ernaast.
      Zelfrijzend bakmeel maken met twee ingrediënten
    • Een stukje Oreo ganachetaart op een taartbordje, gegarneerd met rood fruit.
      Ganachetaart met Oreo-bodem

    About Sandra

    Hi! Ik ben Sandra en woon in het mooie Noord-Holland. Al meer dan 10 jaar deel ik op dit blog mijn favoriete recepten met jullie. Ik kook graag met restjes en verse producten, bij voorkeur uit het seizoen. Vragen over een recept? Stuur me een berichtje via Instagram, dan help ik je snel verder!

    Reader Interactions

    Comments

    1. Lianne

      november 28, 2019 at 11:00 am

      Dit klinkt echt heel erg lekker! :) Helemaal zin in nu.

      Beantwoorden
      • Sandra

        november 28, 2019 at 12:01 pm

        Haha het is ook wel een geslaagd recept al zeg ik het zelf :D

        Beantwoorden
    5 from 2 votes (2 ratings without comment)

    Laat een reactie achter Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Beoordeling recept




    Primary Sidebar

    Culi Sandra

    Hoi, ik ben Sandra! Wat leuk dat je er bent, op mijn blog vind je honderden heerlijke recepten. Allemaal van mijn hand.

    Meer over mij →

    Populaire recepten

    • Nachos met gehakt en zure room in een ovenschaal. De nacho schotel is voorzien van een dikke laag geraspte cheddar en bestrooid met jalapenos, rode ui, guacemole en zure room.
      Recept nachos met gehakt en zure room
    • Spitskool ovenschotel waar met een lepel een schep uit is genomen, zodat de gehakt-vulling zichtbaar wordt.
      Spitskool ovenschotel met gehakt
    • Wraps met ei, chorizo en groenten. De wraps zijn doormidden gesneden en half op elkaar gestapeld, zodat je de binnenkant goed kunt zien.
      40+ Recepten met weinig ingrediënten
    • platbrood pizza caprese
      40x Snelle recepten - binnen 20 minuten op tafel

    Footer

    ↑ terug naar boven

    Recepten per gang

    • Alle recepten
    • Hoofdgerechten
    • Bijgerechten
    • Voorgerechten
    • Toetjes
    • Ontbijt
    • Lunch
    • Tussendoortjes
    • Taart en koekjes
    • Hapjes
    • Drankjes
    • Smoothies

    Recepten per type

    • Vlees recepten
    • Vis recepten
    • Vegetarische recepten
    • Kip recepten
    • Ovenschotels
    • Pasta recepten
    • Quiche recepten
    • Soep recepten
    • Snel klaar
    • Weinig ingrediënten

    Contact

    • Contact
    • Samenwerken
    • Privacy policy
    • Disclaimer

    Copyright culi-sandra.nl 2013 - 2026

    Culi-Sandra staat ingeschreven bij de KVK onder nummer 82533431

    Waardeer dit recept

    Your vote:




    A rating is required
    A name is required
    An email is required

    Sinterklaas fudge met spijs en pepernoten

    Sinterklaas fudge met spijs en pepernoten

    Ingrediënten

    • 1 blikje gecondenseerde melk
    • 300 gram melkchocolade
    • 100 gr amandelspijs
    • 50 gr pepernoten

    Handig om te hebben

    • bakvorm 20x20 cm
    • kookpan
    • mengkom
    • koksmes
    • deegroller
    1
    Verfrommel het bakpapier en vouw het weer uit. Bedek een bakvorm van 20x20 cm ermee. Door het bakpapier te verfrommelen blijft dit beter in de bakvorm zitten!
    2
    Verwarm 1 blikje gecondenseerde melk in een steelpannetje op een zacht vuur. Hak ondertussen 300 gram melkchocolade in blokjes.
    3
    Voeg de chocolade toe aan de gecondenseerde melk en blijf doorroeren tot alles mooi gesmolten is. Het is belangrijk dat het vuur niet te hoog staat en je goed blijft roeren, anders kan je mengsel verbranden.
    4
    Snijd 100 gr amandelspijs in heel kleine blokjes en maak van 50 gr pepernoten fijn kruim. Dit doe ik het liefste door de pepernoten in een stevige plastic zak te doen (diepvrieszakken werken heel goed) en er dan met de deegroller flink hard overheen te rollen / te slaan.
    5
    Meng de stukjes amandelspijs door de fudge en giet alles in de bakvorm. Verdeel het pepernoten-kruim over de fudge, druk lichtjes aan en laat de Sinterklaas fudge 4 uur opstijven in de koelkast. Daarna kun je hem in stukjes snijden en serveren.

    Ik hoop je dat hebt genoten van dit recept!

    Wil je een beoordeling achterlaten? Dat waardeer ik enorm!.

    stap 1 van 5

    Recipe Ratings without Comment

    Something went wrong. Please try again.