Warme havermout hoort bij mijn favoriete ontbijtjes, zeker in de winter! Warme havermout is snel klaar (het hoeft maar een paar minuten te koken), super voedzaam en je kunt er eindeloos mee variëren. De basis is altijd hetzelfde: havermout & melk, en met de toppings kun je elke keer weer iets anders verzinnen. Deze keer maakte ik havermoutpap met appel en kaneel!
Appeltaart smaken in warme havermout
Appel, kaneel, rozijnen… Je hoeft niet lang na te denken om te weten waar ik de inspiratie voor deze warme havermout met appel vandaan heb gehaald: de klassieke appeltaart natuurlijk! Door de stukjes appel te bakken in wat boter met een beetje suiker en kaneel krijg je heerlijke, gekarameliseerde appel. Echt een traktatie op de vroege ochtend!
Tip: bak een extra portie en maak daar ‘s avonds dit heerlijke toetje met appel en speculaas mee.
Vegan havermout ontbijt
Je kunt de warme havermoutpap met gewone koemelk maken, maar je kunt net zo goed kiezen voor plantaardige melk. Als je dan ook nog kiest voor plantaardige boter om de appeltjes in te bakken, is je ontbijt helemaal vegan. Qua plantaardige melk gebruik ik zelf meestal de ongezoete amandelmelk of havermelk, maar gebruik gerust een andere smaak als je dat lekkerder vindt.
Variaties op deze havermoutpap
Een paar tips om te kunnen variëren met deze warme havermout:
- Vervang de rozijnen door gedroogde cranberries
- Bestrooi de havermoutpap nog met een handje gehakte noten
Heb je dit recept gemaakt? Dan zou het ik heel fijn vinden als je het recept wilt beoordelen door op de sterretjes te klikken. En deel gerust een foto van jouw creatie met me op Instagram of Facebook. Vind ik supertof!
Tip: klik op het roze hartje onderaan de pagina en maak een gratis account aan. Daarmee kun je jouw favoriete recepten van deze site opslaan en altijd makkelijk terugvinden.


4 Reacties
Julia
4 maart 2023 at 21:39Het is inderdaad cheek erg lekker !!
Sandra
7 maart 2023 at 13:32Superfijn dat het gesmaakt heeft!
Danielle
4 december 2022 at 09:01Gemaakt met GEWONE havermelk. ?
Sandra
9 december 2022 at 19:49Haha ik snap ‘m, je hebt een goed punt ;-)