Chocoladecake met bier – die had je vast niet zien aankomen, of wel? Bakken met bier: het klinkt misschien een beetje vreemd, maar het is erg lekker. Als je gebruik maakt van een lekker donker biertje, laat dat namelijk een rijke, diepe smaak na. En die combineert weer geweldig met chocolade!
Chocoladecake met bier
Voor deze chocoladecake maakte ik gebruik van een biertje van Cornet, de Oaked smoked. Een zwaar blond bier. Die smaakte prima in deze cake. Maar ik heb het recept ook een keertje gemaakt met Guinness en dat was ook erg lekker!
Deze cake is echt geweldig. Hij is rijk van smaak en heerlijk smeuiig. Je blijft ervan eten!
Frosting voor chocoladecake
Om deze chocoladecake met bier extra feestelijk te maken, serveerde ik hem met een simpele frosting. Die maak je met roomkaas, poedersuiker en een beetje cacaopoeder voor de kleur. Nog een beetje pure chocoladehagelslag (van die grote hagels zijn het lekkerste!) en je hebt een onwijs feestelijke taart!
Bakken met bier


Je ziet het: bakken met bier is helemaal zo gek nog niet. Het zorgt enkel voor een extra dimensie aan deze heerlijke chocoladecake. Maak je je zorgen over de alcohol? Door het bakken vervliegt de alcohol grotendeels. Na een uur bakken is nog slechts 25% van de alcohol aanwezig. En dat verdeeld over een hele cake is bijna te verwaarlozen. Dronken zul je van deze cake niet worden ;-) Maar ik raad hem uiteraard alsnog af voor minderjarigen, zwangeren en kinderen.
Overigens kun je ook prima koken met bier, probeer bijvoorbeeld eens dit stoofpotje met bier of dit kaasfondue recept als je een bier-liefhebber bent!
Chocoladecake bewaren en invriezen
Voor deze chocoladecake geef ik je hetzelfde advies als bij mijn andere cake recepten:
Zonder de frosting kun je de cake heel goed invriezen. Laat na het bakken volledig afkoelen en pak hem in. Dit kan in een bijenwasdoek of in plasticfolie, of in een grote luchtdichte doos. In de vriezer blijft de cake nog maandenlang goed.
Na het bakken kun je de cake zonder frosting nog wel een dag of twee, drie goed houden. Ik laat hem dan in de cakevorm zitten en dek hem af met een bijenwasdoek en bewaar hem buiten de koelkast.
Mét frosting bewaar je de cake in de koelkast. Ook weer een dag of twee, drie. Laat de chocoladecake wel even op kamertemperatuur komen voor je hem serveert, dan smaakt hij het lekkerste!
Goed, het wordt nu wel eens tijd voor het chocoladecake recept, komt ‘ie!
Heb je dit recept gemaakt? Dan zou het ik heel fijn vinden als je het recept wilt beoordelen door op de sterretjes te klikken. En deel gerust een foto van jouw creatie met me op Instagram of Facebook. Vind ik supertof!
Tip: klik op het roze hartje onderaan de pagina en maak een gratis account aan. Daarmee kun je jouw favoriete recepten van deze site opslaan en altijd makkelijk terugvinden.


Nog geen reacties