• Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
Culi Sandra
menu icon
go to homepage
  • RECEPTEN
  • WEEKMENU'S
  • OVER MIJ
    • CONTACT
  • MAKKELIJK AVONDETEN
  • KOKEN MET RESTJES
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • TikTok
    • Twitter
    • YouTube
  • search icon
    Homepage link
    • RECEPTEN
    • WEEKMENU'S
    • OVER MIJ
      • CONTACT
    • MAKKELIJK AVONDETEN
    • KOKEN MET RESTJES
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • TikTok
    • Twitter
    • YouTube
  • ×
    Home

    Havermoutpap met banaan en maple syrup

    Bijgewerkt: okt 2023 · Geplaatst: jan 2019 door Sandra

    Ik heb weer een havermoutpap periode! Deze havermoutpap met banaan is toch wel favoriet de laatste tijd. Je maakt namelijk gekarameliseerde banaan bij de pap, en serveert er ook nog wat maple syrup bij. Heerlijk zoet dus! Want door het bakken wordt de banaan ook nog eens extra zoet.

    Naar recept Naar video
    Havermoutpap banaan

    Havermout, lekker en voedzaam

    Havermout zit bomvol koolhydraten & vezels. Daarmee is het een ontbijtje waarvan je lekker lang vol zit. Ook zit er vitamine B1 in, en is havermout een bron van ijzer & kalium. Havermout is dus een prima basis voor een voedzaam ontbijt. Let wel op: door toevoeging van de banaan en maple syrup, bevat dit ontbijt ook veel suikers.

    Ingrediënten voor dit recept

    Voor dit recept heb je nodig:

    Havermout - ik gebruik havervlokken voor dit recept. Je vindt het onder verschillende namen in de supermarkt, gewoon 'havermout' komt het meeste voor, maar het wordt ook wel havermoutvlokken genoemd. Let op dat je geen gemalen havermout (havermeel) of 'bewerkte' havermout (zoals granola) koopt, dat is echt iets anders.

    Amandelmelk - om dit recept vegan te houden gebruik ik bij voorkeur plantaardige melk. Qua smaak vind ik amandelmelk het lekkerste in deze havermoutpap, maar je kunt ook havermelk, kokosdrink of koemelk gebruiken.

    Banaan - de gekarameliseerde banaan maakt echt iets bijzonders van dit ontbijtje! De banaan mag zeker goed rijp zijn, maar niet overrijp, dan kun je hem niet goed meer bakken.

    Extra toppings - je kunt nog helemaal losgaan met extra toppings! Zelf gebruik ik vaak een schepje pittenmix en wat lijnzaad, en nog wat maple syrup voor een extra zoetje. Fijngehakte noten, wat pure chocolade of een schepje notenpasta smaken er ook geweldig bij.

    Havermoutpap met banaan - variaties

    Zeker als het buiten kouder wordt, vind ik zo'n warm ontbijt heerlijk. Ik maak volop varianten, want je kunt alle kanten op qua toppings met havermoutpap. Zo maakte ik laatst deze havermoutpap met sinaasappel en deze havermout met appel en kaneel. Heel erg lekker, maar deze havermoutpap met banaan is ook een recept dat ik steeds weer blijf maken.

    Warm ontbijt - veel werk?

    Het klinkt altijd als flink wat werk om 's ochtends te kunnen ontbijten met een warm gerecht. Maar dat valt echt heel erg mee, dit gerecht staat ook binnen 10 minuten op tafel. De pap hoeft maar enkele minuten te koken, en in de tussentijd kun je mooi de banaan karamelliseren.

    Recept

    Havermoutpap met banaan in een kom, de banaan is gekarameliseerd en en gegarneerd met pittenmix.

    Havermoutpap met banaan en maple syrup

    Deze havermoutpap is heerlijk zoet. Je maakt namelijk gekarameliseerde banaan bij de pap, en serveert er ook nog wat maple syrup bij. Lekker en ook nog eens vegan.
    5 van 4 stemmen
    Print Pinterest
    Voorbereidingstijd: 5 minuten minuten
    Bereidingstijd: 5 minuten minuten
    Totale tijd: 10 minuten minuten
    Servings: 1 personen
    Author: Sandra

    Handig om te hebben

    • kookpan

    Ingrediënten

    • 200 ml (amandel)melk
    • 40 gr havermout
    • 1 banaan
    • 1 el pittenmix
    • 1 tl lijnzaad
    • 1 el maple syrup
    (houdt het scherm aan tijdens het koken)
    Klik en Start met dit recept

    Zo maak je het

    • Doe de melk en de havermout in een klein pannetje en breng aan de kook. Laat vier minuten zachtjes doorkoken tot de havermout de melk bijna heeft opgenomen. Roer regelmatig door.
    • Pel ondertussen de banaan en halveer hem. Verhit wat (vegan) boter in een koekenpan en laat de banaan op een zacht vuurtje aan beide kanten karameliseren.
    • Doe de warme havermoutpap in een kom en leg de gekarameliseerde banaan erop. Bestrooi met de pittenmix en het lijnzaad en besprenkel met de maple syrup.

    Video

    Notities

    Heb je nog een restje noten of pure chocolade in huis? Die zijn heerlijk als extra topping op de warme havermoutpap met banaan!

    Voedingswaarden per persoon (indicatie)

    Calorieën: 485kcal | Koolhydraten: 73g | Eiwitten: 13g | Vetten: 17g | Zout: 283mg | Vezels: 12g | Suiker: 28g
    Deel dit recept met WhatsApp
    Heb je dit recept gemaakt?Laat dan een beoordeling achter, dankjewel! Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Dit artikel bevat affilliatelinks. Hier kun je meer over lezen in mijn disclaimer.

    More ontbijt

    • Een potje zelfgemaakte bramenjam, met enkele verse bramen ernaast.
      Zelf bramenjam maken
    • Zelfgemaakte aardbeienjam in een pot met een gebloemd doekje als deksel. Er omheen liggen verse aardbeien.
      Aardbeienjam maken
    • Zelf jam maken: een potje zelfgemaakte kersenjam. Er zit een handgemaakt label op de pot en er liggen verse kersen omheen.
      Kersenjam maken
    • Pruimenjam recept, de jam zit in een glazen potje en is omringd met steranijs, de smaakmaker in dit recept.
      Pruimenjam maken

    About Sandra

    Hi! Ik ben Sandra en woon in het mooie Noord-Holland. Al meer dan 10 jaar deel ik op dit blog mijn favoriete recepten met jullie. Ik kook graag met restjes en verse producten, bij voorkeur uit het seizoen. Vragen over een recept? Stuur me een berichtje via Instagram, dan help ik je snel verder!

    Reader Interactions

    Comments

    1. Nicolet

      januari 04, 2019 at 7:45 am

      Beste Sandra, ik eet zomer en winter havermoutpap als ontbijt. Ik maak het altijd met water en melk (40 gr havermout, 3 kopjes water, 1 kopje melk), snufje zout en kaneel en nootmuskaat. Daarnaast vaak met stukjes appel en rozijnen, of blauwe bessen. Banaan vind ik minder lekker. Groet Nicolet

      Beantwoorden
      • Sandra

        januari 11, 2019 at 12:40 pm

        Zo heeft iedereen weer zijn eigen smaak! Je variant met appel en rozijnen lijkt me ook lekker :-)

        Beantwoorden
    5 from 4 votes (4 ratings without comment)

    Laat een reactie achter Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Beoordeling recept




    Primary Sidebar

    Culi Sandra

    Hoi, ik ben Sandra! Wat leuk dat je er bent, op mijn blog vind je honderden heerlijke recepten. Allemaal van mijn hand.

    Meer over mij →

    Populaire recepten

    • Nachos met gehakt en zure room in een ovenschaal. De nacho schotel is voorzien van een dikke laag geraspte cheddar en bestrooid met jalapenos, rode ui, guacemole en zure room.
      Recept nachos met gehakt en zure room
    • Spitskool ovenschotel waar met een lepel een schep uit is genomen, zodat de gehakt-vulling zichtbaar wordt.
      Spitskool ovenschotel met gehakt
    • Wraps met ei, chorizo en groenten. De wraps zijn doormidden gesneden en half op elkaar gestapeld, zodat je de binnenkant goed kunt zien.
      40+ Recepten met weinig ingrediënten
    • platbrood pizza caprese
      40x Snelle recepten - binnen 20 minuten op tafel

    Footer

    ↑ terug naar boven

    Recepten per gang

    • Alle recepten
    • Hoofdgerechten
    • Bijgerechten
    • Voorgerechten
    • Toetjes
    • Ontbijt
    • Lunch
    • Tussendoortjes
    • Taart en koekjes
    • Hapjes
    • Drankjes
    • Smoothies

    Recepten per type

    • Vlees recepten
    • Vis recepten
    • Vegetarische recepten
    • Kip recepten
    • Ovenschotels
    • Pasta recepten
    • Quiche recepten
    • Soep recepten
    • Snel klaar
    • Weinig ingrediënten

    Contact

    • Contact
    • Samenwerken
    • Privacy policy
    • Disclaimer

    Copyright culi-sandra.nl 2013 - 2025

    Culi-Sandra staat ingeschreven bij de KVK onder nummer 82533431

    Waardeer dit recept

    Your vote:




    A rating is required
    A name is required
    An email is required

    Havermoutpap met banaan en maple syrup

    Havermoutpap met banaan en maple syrup

    Ingredients

    • 200 ml (amandel)melk
    • 40 gr havermout
    • 1 banaan
    • 1 el pittenmix
    • 1 tl lijnzaad
    • 1 el maple syrup

    Equipment

    • kookpan
    1
    Doe de melk en de havermout in een klein pannetje en breng aan de kook. Laat vier minuten zachtjes doorkoken tot de havermout de melk bijna heeft opgenomen. Roer regelmatig door.
    2
    Pel ondertussen de banaan en halveer hem. Verhit wat (vegan) boter in een koekenpan en laat de banaan op een zacht vuurtje aan beide kanten karameliseren.
    3
    Doe de warme havermoutpap in een kom en leg de gekarameliseerde banaan erop. Bestrooi met de pittenmix en het lijnzaad en besprenkel met de maple syrup.

    Ik hoop je dat hebt genoten van dit recept!

    Wil je een beoordeling achterlaten? Dat waardeer ik enorm!.

    step 1 of 3

    Recipe Ratings without Comment

    Something went wrong. Please try again.