• Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
Culi Sandra
menu icon
go to homepage
  • RECEPTEN
  • WEEKMENU'S
  • OVER MIJ
    • CONTACT
  • MAKKELIJK AVONDETEN
  • KOKEN MET RESTJES
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • TikTok
    • Twitter
    • YouTube
  • search icon
    Homepage link
    • RECEPTEN
    • WEEKMENU'S
    • OVER MIJ
      • CONTACT
    • MAKKELIJK AVONDETEN
    • KOKEN MET RESTJES
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • TikTok
    • Twitter
    • YouTube
  • ×
    Home

    Mon chou taart met chocoladepepernoten

    Bijgewerkt: sep 2023 · Geplaatst: dec 2021 door Sandra

    Hmmm, een gewone mon chou taart met kersen is al superlekker, maar een leuke variant is een mon chou taart met pepernoten. Of nog lekkerder: met chocoladepepernoten. Om deze taart extra Sinterklaas-proof te maken, meng je ook nog wat koekkruiden door het mon chou mengsel. 

    Naar recept
    Mon chou taart met pepernoten

    Mon chou taart met een bodem van speculaas

    Als bodem kun je de klassieke Bastognekoeken gebruiken, maar als je nog wat speculaasbrokken over hebt, kun je die er ook prima voor gebruiken. Nog een flinke hand gehakte chocoladepepernoten als topping, en klaar is jouw Sinterklaas mon chou taart!

    De taart bewaren en serveren

    no bake cheesecake met pepernoten

    Na het maken bewaar je de taart het beste in de koelkast, haal 'm een minuut of 10 voor het serveren uit de koeling. De pepernoten kun je er het beste direct voor het serveren pas overheen strooien, anders worden ze zacht. Na het maken blijft de taart nog een dag of twee, drie, goed in de koelkast.

    Sinterklaas toetje: mon chou ijstaart

    Wat ik ook wel eens heb gedaan, is deze Sinterklaas mon chou taart serveren als toetje. Ik maakte er toen een ijstaart van. De bereidingswijze is hetzelfde, alleen zet je de mon taart om op te stijven niet in de koelkast, maar in de vriezer. Het is dan het handigste om de gehakte chocoladepepernoten er pas vlak voor het serveren overheen te strooien.

    Belangrijk: begin een dag van tevoren met dit recept als je er een ijstaart van wilt maken. Neem ook eens een kijkje bij mijn andere Sinterklaas recepten, zoals deze kaneellikeur, deze witte chocolademelk en deze gevulde speculaas.

    sinterklaastaart

    Recept

    Mon chou taart met pepernoten. Uit de taart zijn drie puntjes gesneden. De rand van de pepernotentaart is gedecoreerd met gehalveerde chocoladepepernoten.

    Mon chou taart met pepernoten

    Heerlijk bij de koffie tijdens Sinterklaas: een mon chou taart met chocoladepepernoten. Tip: zet de taart in de vriezer en serveer de ijstaart als toetje.
    4.34 van 21 stemmen
    Print Pinterest
    Voorbereidingstijd: 5 minuten minuten
    Bereidingstijd: 15 minuten minuten
    Totale tijd: 20 minuten minuten
    Servings: 12 personen
    Author: Sandra

    Handig om te hebben

    • springvorm (22 cm)
    • bakpapier
    • keukenmachine (optioneel)
    • kookpan
    • mixer
    • mengkom
    • spatel

    Ingrediënten

    • 325 gr speculaas of bastognekoeken
    • 100 gr boter
    • 400 gr roomkaas (Mon Chou)
    • 100 gr witte basterdsuiker
    • 1 tl koekkruiden
    • 300 ml slagroom
    • 1 hand chocoladepepernoten
    (houdt het scherm aan tijdens het koken)

    Zo maak je het

    • Haal de roomkaas uit de koelkast zodat deze op kamertemperatuur kan komen. Bekleed de bodem van de springvorm met bakpapier en doe de ring er omheen.
    • Maal de speculaas goed fijn, in de keukenmachine of eventueel met een vijzel. Bewaar ⅓ van de speculaaskruimels in een apart bakje, deze heb je morgen pas nodig.
    • Smelt de boter in een pannetje en doe de boter bij de rest van de speculaaskruimels. Roer goed door elkaar en doe het mengsel in de springvorm. Spreid het mengsel goed uit over de bodem en druk aan met de bolle kant van een lepel. Laat de bodem een half uur staan.
    • Klop ondertussen de roomkaas los met de basterdsuiker en de koekkruiden. Klop de slagroom stijf en spatel deze voorzichtig door het roomkaasmengsel. Verdeel dit cheesecake-mengsel over de speculaasbodem en strijk de bovenkant mooi glad.
    • Wil je een gewone Sinterklaas mon chou taart maken? Zet hem dan nu een nacht in de koelkast. Wil je er een ijstaart van maken? Zet de speculaas ijstaart dan een nacht in de vriezer (langer kan natuurlijk ook).
    • Verwijder voor het serveren de rand van de springvorm. Verdeel de rest van de speculaaskruimels en een flinke hand gehalveerde chocoladepepernoten over de speculaas ijstaart.

    Notities

    Zonder de topping kun je deze taart al ver van tevoren klaarmaken en invriezen. Handig!

    Voedingswaarden per persoon (indicatie)

    Calorieën: 433kcal | Koolhydraten: 28g | Eiwitten: 4g | Vetten: 34g | Zout: 261mg | Vezels: 0.4g | Suiker: 16g
    Deel dit recept met WhatsApp
    Heb je dit recept gemaakt?Laat dan een beoordeling achter, dankjewel! Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Dit artikel bevat affilliatelinks. Hier kun je meer over lezen in mijn disclaimer.

    More Toetjes

    • Een ouderwetse griesmeelpudding op een grijs bord. De pudding is gegarneerd met aardbeiensaus en verse aardbeien.
      Griesmeelpudding - Ouderwets toetje
    • Een fles zelfgemaakte aardbeienvla, met verse aardbeien ernaast ter decoratie.
      Aardbeienvla
    • Stroopwafelpudding op een bord, met stukjes stroopwafel en karamelsaus als topping.
      Stroopwafelpudding
    • Bovenaanzicht van een stoofpeer galette, gegarneerd met mascarpone.
      Stoofperen toetje met mascarpone

    About Sandra

    Hi! Ik ben Sandra en woon in het mooie Noord-Holland. Al meer dan 10 jaar deel ik op dit blog mijn favoriete recepten met jullie. Ik kook graag met restjes en verse producten, bij voorkeur uit het seizoen. Vragen over een recept? Stuur me een berichtje via Instagram, dan help ik je snel verder!

    Reader Interactions

    Comments

    1. Astrid

      december 05, 2021 at 9:36 pm

      5 sterren
      Echt een heerlijke taart, niet al te zoet maar echt lekker. Ik had ook nog wat chocopepernoten gebroken en door het mengel geroerd voor wat crunchy stukjes. En over een uitgeknipt hartje wat geraspte kitkat erover gestrooid. Duurt niet lang om te maken.

      Beantwoorden
      • Sandra

        december 09, 2021 at 8:35 am

        Zo leuk dat je hem hebt gemaakt Astrid! En supergoed idee om ook nog wat stukjes pepernoot door de mon chou te roeren!

        Beantwoorden
    2. Atie Groot

      december 05, 2016 at 6:44 pm

      Hij was heerlijk Sandra, we hebben er van gesmuld!

      Beantwoorden
    3. Eef

      december 04, 2016 at 5:37 pm

      Je mag dan wel geen sinterklaas recepten hebben maar je begint wel met een spectaculair eerste recept!

      Beantwoorden
    4.34 from 21 votes (20 ratings without comment)

    Laat een reactie achter Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Beoordeling recept




    Primary Sidebar

    Culi Sandra

    Hoi, ik ben Sandra! Wat leuk dat je er bent, op mijn blog vind je honderden heerlijke recepten. Allemaal van mijn hand.

    Meer over mij →

    Populaire recepten

    • Nachos met gehakt en zure room in een ovenschaal. De nacho schotel is voorzien van een dikke laag geraspte cheddar en bestrooid met jalapenos, rode ui, guacemole en zure room.
      Recept nachos met gehakt en zure room
    • Spitskool ovenschotel waar met een lepel een schep uit is genomen, zodat de gehakt-vulling zichtbaar wordt.
      Spitskool ovenschotel met gehakt
    • Wraps met ei, chorizo en groenten. De wraps zijn doormidden gesneden en half op elkaar gestapeld, zodat je de binnenkant goed kunt zien.
      40+ Recepten met weinig ingrediënten
    • platbrood pizza caprese
      40x Snelle recepten - binnen 20 minuten op tafel

    Footer

    ↑ terug naar boven

    Recepten per gang

    • Alle recepten
    • Hoofdgerechten
    • Bijgerechten
    • Voorgerechten
    • Toetjes
    • Ontbijt
    • Lunch
    • Tussendoortjes
    • Taart en koekjes
    • Hapjes
    • Drankjes
    • Smoothies

    Recepten per type

    • Vlees recepten
    • Vis recepten
    • Vegetarische recepten
    • Kip recepten
    • Ovenschotels
    • Pasta recepten
    • Quiche recepten
    • Soep recepten
    • Snel klaar
    • Weinig ingrediënten

    Contact

    • Contact
    • Samenwerken
    • Privacy policy
    • Disclaimer

    Copyright culi-sandra.nl 2013 - 2025

    Culi-Sandra staat ingeschreven bij de KVK onder nummer 82533431

    Waardeer dit recept

    Your vote:




    A rating is required
    A name is required
    An email is required

    Recipe Ratings without Comment

    Something went wrong. Please try again.