Cheesecake behoort zeker tot mijn favoriete taarten. Gelukkig is de tijd dat wanneer je in een café cheesecake bestelde, en kwarktaart opgediend kreeg, inmiddels ruimschoots voorbij. Vroeger gebeurde dat nog wel eens, wat een teleurstelling was dat! Niks mis met kwarktaart hoor, maar een punt cheesecake is toch wel iets heel anders! En deze pompoen cheesecake bars, zijn eens helemaal wat anders ;-) Lekkere romige cheesecake, met een swirl van kruidige pompoen cheesecake erdoor.
Cheesecake met pompoen
Dit recept voor pompoen cheesecake bars is ontstaan nadat mijn ouders me een pompoen meegaven uit eigen tuin. Ze kweken ze dit jaar voor het eerst en hebben er al een heleboel, dus het is een echt succes!
Pompoenpuree zonder moeite
Ik besloot de pompoen te halveren en in de oven te roosteren. Want een pompoen schillen vind ik echt een vreselijke klus, en zo krijg je een prachtig zachte pompoen zonder enige moeite!
Een deel van deze zachte pompoenpuree gebruikte ik uiteraard voor dit recept, en met de rest maak ik mijn favoriete pompoensoep of deze heerlijke pompoen havermout repen die heerlijk zijn als ontbijt. De pompoenpuree kan trouwens ook prima ingevroren worden voor later gebruik.
Pompoencheesecake bewaren
Laat de pompoen cheesecake na het bakken volledig afkoelen. Daarna kun je hem het beste in de koelkast bewaren in een luchtdichte doos. De taart blijft dan nog een paar dagen lekker. Haal de cheesecake bars het liefste wel een kwartier voor het serveren uit de koelkast, dan smaken ze het lekkerste.


Heb je dit recept gemaakt? Dan zou het ik heel fijn vinden als je het recept wilt beoordelen door op de sterretjes te klikken. En deel gerust een foto van jouw creatie met me op Instagram of Facebook. Vind ik supertof!
Tip: klik op het roze hartje onderaan de pagina en maak een gratis account aan. Daarmee kun je jouw favoriete recepten van deze site opslaan en altijd makkelijk terugvinden.
Nog geen reacties