Smoothie aardbei, banaan, kiwi (jawel: drie soorten fruit!) is natuurlijk een uitstekende start van de dag. Ik voeg er ook nog lijnzaad en chiazaad aan toe. Je smoothie wordt er iets vullender van.

Lijnzaad is goed voor de werking van je darmen door de vezels die het bevat. Hetzelfde geldt voor chiazaad. Ook bevatten deze zaadjes diverse andere bouwstoffen, o.a. magnesium, calcium, eiwitten, en ijzer.
Aardbei smoothie met lijnzaad en chiazaad
Vind je het niet nodig om superfood toe te voegen aan deze kiwi aardbei smoothie? Of vind je het niet lekker? Dan kun je ze natuurlijk ook gewoon weglaten!
Want deze smoothie met aardbei, kiwi en banaan is op zichzelf al hartstikke lekker natuurlijk.
Tip: sommige mensen kunnen niet zo goed tegen kiwi en krijgen er een prikkelend gevoel van op hun tong. Ik heb hier soms ook last van.
Je kunt de kiwi indien gewenst vervangen door een zespri (gek genoeg kunnen de meeste mensen daar wel goed tegen), of laat hem helemaal weg uit dit smoothie recept.
Zoals je inmiddels wellicht weet ben ik gek op smoothies en ik maak ze dan ook regelmatig. Bekijk hier al mijn smoothie recepten en probeer ook eens dit recept voor aardbeien drinkyoghurt.
Recept
Recept smoothie met aardbei, banaan en kiwi
Ingrediënten
- 100 gr aardbeien
- 1 banaan
- 1 kiwi
- 200 ml (plantaardige) melk of yoghurt
- Eventueel: 1 el geraspte kokos, 1 el lijnzaad, 1 el chiazaad
Zo maak je het
- Snijd de aardbei, kiwi en banaan in stukjes.
- Doe de stukjes aardbeien, banaan, kiwi samen met de melk in de blender. Voeg de kokos toe en mix tot een gladde smoothie.
- Meng het lijnzaad en het chiazaad door de smoothie en serveer de smoothie met aardbei, banaan en kiwi direct.
Alexander
Heerlijk! Eetlepel honing er aan toegevoegd, aanrader!
Sandra
Wat fijn om te horen Sander! En goed idee, een lepeltje honing is altijd lekker!
jolanda
Erg lekker heb het met amandelmelk gedaan top !!
Sandra
Leuk om te horen Jolanda! Amandelmelk gebruik ik zelf ook vaak in smoothies, lekker!
Jos Stadhouder
Ik vind de smoothy met aardbeien, banaan en kiwi erg lekker.
Sandra
Leuk om te horen Jos, hij is hier ook altijd een succes!