Het Kerstmenu, het blijft toch altijd een stressmoment... Wat moet ik maken? Heb ik wel genoeg? Ik geef je dan ook graag een suggestie voor een kerstmenu dat je - met uitzondering van de biefstukjes en de scroppino - vrijwel helemaal van tevoren kunt voorbereiden. Bij de groentes en aardappels heb ik de hoeveelheden meegegeven die ik heb geserveerd. Ik ben hierbij uitgegaan van 6 personen. Ik wens je een fijne, stressvrije Kerst toe! Op zoek naar meer inspiratie? Hier vind je al mijn kerstrecepten.
Voorgerecht
Pasteitje (kant en klaar gekocht) gevuld met zelfgemaakte champignonragout, garnalen ragout of kippenragout. Meer zin in vis? Dan kun je kiezen voor deze zalmbonbon met makreel, die je vooraf kunt klaarmaken.
Hoofdgerecht & bijgerechten

Hertenbiefstuk of hazenrug met champignonsaus of een gevulde pompoen uit de oven als je een vegetarisch kerstdiner wilt serveren.
Aardappelgratin (totaal 1,8 kg)
Witlof uit de oven (ik rekende 1 stronk witlof per persoon)
Tijdschema kerstmenu
2 weken van tevoren - of nog eerder
- Maak alvast de pittige paprika-tomatensoep en vries deze in.
- Je kunt ook de cranberrycompote alvast maken en invriezen.
- Ook de stoofpeertjes kun je alvast maken en invriezen.
- Ga alvast inkopen doen: koop alvast de dingen die houdbaar zijn tot Kerst of die je in de diepvries kunt bewaren. Alles is nu nog volop verkrijgbaar en dan hoef je niet de dag voor Kerst nog alles te kopen.
1 dag van tevoren
- Doe de laatste verse boodschappen.
- Haal de soep uit de vriezer.
- Maak de champignonsaus.
- Bereid de witlof uit de oven helemaal voor.
- Bereid de aardappelgratin helemaal voor.
- Als je dat nog niet gedaan hebt: maak de Cranberrycompote (of ontdooi hem nu)
- Maak de stoofpeertjes als je dat nog niet had gedaan
- Kook de vanillevla en de vruchtencompote voor de trifle - of maak de Charlotte Russe of citroenroom klaar.
Zo, nu heb je al lekker veel gedaan en hoef je morgen nog maar weinig te maken. Fijn & relaxed kerstdiner toegewenst!








Atie Groot
Wat praktisch Sandra om zo'n overzicht te maken.
En ook nog eens recepten die ik erg lekker vind!
Bedankt voor het lijstje!
Anne-Marie
Handig, zo'n chronologisch overzicht. Plannen is vaak het moeilijkst van zo'n vijfgangen diner. Dan is het fijn als je al veel van tevoren kunt klaarmaken.
Sandra
Ja hé, vind ik ook! Zoveel relaxter...